Meditim 3 ditori i heshtjes tashmë edhe në Kosovë - Business Magazine Albania

Meditim 3 ditori i heshtjes tashmë edhe në Kosovë

Meditim
Pas dy trajnimeve të suksesshme dhe me një efekt të jashtëzakonshëm për të gjithë pjesëmarrësit, Akademia e Qetësisë vendosi që një trajnim të tillë ta bëjë edhe në Kosovë, më saktë në Hotel Panorama, Rrugovë/Pejë në datat 28-29-30 Tetor 2022.

Të mirëpritur janë të gjithë ata që duan definitivisht ta mësojnë meditimin, të kuptojnë rëndësinë e heshtjes, të përfitojnë nga efektet shëruese të qetësisë, të mësojnë të shërbehen nga burimi i brendshëm i pashtershëm i energjisë dhe të aftësohen të clirohen nga ngarkesat emocionale nga e kaluara.
Mendja juaj do «të detyrohet» të qëndrojë e qetë dhe ju mund të përjetoni për herë të parë eksperiencën se ju nuk jeni vetëm mendja juaj, por dicka shumë më e madhe, që mendja nuk mund ta perceptojë. Në këtë trajnim do ta kuptosh se qetësia është një superfuqi që ti e ke gjithmonë në disponim.
Gjatë këtyre ditëve ka shumë meditim ne qetësi dhe të përcjellur me Mantra dhe tinguj të ndryshëm, të qëndruarit në qetësi me veten, shëtitje në natyrë dhe të vëzhguarit e saj me shikimin e hapur. Nuk ka asnjë bisedë me njëri-tjetrin, nuk ka celularë, nuk ka prekje, kontakt me sy me njëri-tjetrin, as të qeshura dhe as shkrim e lexim.
Ushqimi është vegjetarian dhe janë dy vakte në ditë. Gjatë tre ditëve nuk ka asnjë lloj alkooli dhe do të konsumohet vetëm ujë pa gaz. Disa ushqime do konsumohen me sy mbyllur dhe shumë ngadalë.
Për të gjitha detajet, pjesëmarrësit do të informohen para fillimit të trajnimit.
Nëse ky përshkrim i shkurtër të solli atë që ti je duke kërkuar, atëherë apliko dhe siguro vendin tënd në këtë trajnim eksluziv në linkun mëposhtë:
Me shumë qetësi dhe dashuri.
Namaste

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0