"Long tail" Spiders të McClaren shiten për dy javë

“Long tail” Spiders të McClaren shiten për dy javë


McClaren zbuloi supermakinën më të fundit, 675LT “Long tail” Spider, në fillim të këtij muaji, më 3 Dhjetor.

Dhe të gjitha makinat e prodhuara janë shitur tashmë.

McLaren shiti 500 Spiders e planifikuar për të ndërtuar, ku çmimi më i ulët niste nga 372,000$, në vetëm dy javë. Dy javë mund të mos duken si shumë kohë, aq më tepër kur bëhet fjalë për pasjisje të teknologjisë. Por, për botën e supermakinave, shitja virtuale prej dy javësh do të thotë shitje me “shpejtësinë e dritës.”

McLaren-675LT-Spider-8-businessmag

Për të festuar suksesin, kompania dërgoi në rrugë për të provuar automjetin drejtuesin e makinave të garave, Bruno Senna.

Me 666 fuqi kuaj dhe motorr turbo tetëcilindror me kapacitet 3.8 litër dhe me një hapje metalike nga lart, ka shumë gjëra për ta dashuruar 675LT Spider.

 

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0