Ky Rolls-Royce mund të jetë makina më e shtrenjtë e ndërtuar ndonjëherë - Business Magazine Albania

Ky Rolls-Royce mund të jetë makina më e shtrenjtë e ndërtuar ndonjëherë


Për rreth 13 milionë dollarë, Bugatti Chiron është një nga makinat më të shtrenjta të prodhuara ndonjëherë, kështu që fjalët “e përballueshme” dhe “Bugatti” rrallë se do t’i gjeni në të njëjtën fjali.

ky-rolls-royce-mund-te-jete-makina-e-shtrenjte-e-ndertuar-ndonjehere-businessmag

Megjithatë, kjo është ajo që ndodhi gjatë fundjavës së kaluar.

Ditën e shtunë, Rolls-Royce zbuloi makinën të quajtur Sweptail. Me një çmim prej 13 milionë dollarësh, mendohet se kjo është makina e re më e shtrenjtë e porositur ndonjëherë, rapoton The Telegraph.

ky-rolls-royce-mund-te-jete-makina-e-shtrenjte-e-ndertuar-ndonjehere-businessmag

Hidhini një sy super makinës së Rolls-Royce :

/BusinessInsider

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0