Kur duhet të shkosh me pushime sipas shenjës së horoskopit

Kur duhet të shkosh me pushime sipas shenjës së horoskopit


Në të shumtën e rasteve, koha e duhur për t’u nisur me pushime është atëherë kur sapo jeni kthyer nga pushimet…

Ndërsa horoskopi mendon kështu:

Dashi

Gushti është një muaj plot me mundësi. Çfarë të zgjidhni? Idealja do të ishin një palë pushime me dy persona, për ata që janë çift apo pë rata që dëshirojnë të bëjnë pushime në fshatra me plazhe të shumta rrotull. Në shtator, muaji i konsolidimit të aktivitetit professional do të gjeni një formë për të rikuperuar energjitë në pak ditë në vende relaksuese.

Demi

Idealja për ju do të ishte të mbyllni të gjitha aktivitetet që keni. Pushime vetëm, ose të paktën pushime të qeta sepse marrëdhëniet tuaja në këtë periudhë janë të trazuara. Shtatori është i përshtatshëm për punë por nëse doni të shkoni me pushime atëherë është koha e duhur për një udhëtim romantik për dy persona.

Binjakët

Në gusht ju duhen vetëm pushimë, në vende të gjalla, me shumë mundësi për t’u argëtuar dhe mbrëmje me shumë drita. Pak pushim është i nevojshëm sepse shtatori do të jetë një muaj i zënë, sidomos në familje, por dhe në punë. Mund të vizitoni një qytet të ri apo të rehatoheni në një spa me pamje nga deti apo një resort në mal.

Gaforrja

Këtë vit çdo gjë po shkon mbarë. Pushime “inteligjente” ashtu si ju pëlqen. Shfrytëzoni dhe gushtin për pushime sepse shtatori do të jetë një muaj me shumë punë. Organizoni diçka ë hareshme. Deti është një zgjedhje e mirë, por gjithashtu dhe një vend i populluar. Në shtator, mos harro! Dedikohu punës, por mund të shkëputesh dhe për pak ditë në një qytet të ri.

Luani

Luani në muajin gusht është i bekuar me fat në të gjitha fushat. Sugjerimi është të alternoni ditët e pushimeve me detyrat profesionale apo situate të dobishme për punë. Shtatori do të jetë një muaj I mirë për pushime, për të marrë energjitë që keni harxhuar në muajt e mëparshëm. Pushime të qeta në një vend malor, afër vreshtave me rrush apo në një qendër wellness-i mes maleve.

Virgjëresha

Kushtojini kohë vetes dhe gjendjes suaj fizike. Ju nevojitet një vend për të reflektuar, frymëzim në natyrë, për t’u përgatitur për projektet e reja. Shtatori do të sjellë mundësi të reja profesionale dhe nëse niseni për pushime do të humbisnit shumë.

Peshorja

Mund të relaksoheni në një anije, kombinuar më dëshirën për të njohur vende të reja dhe mundësinë për t’u argëtuar në darka dhe festa. Nëse rrini në qytet, puna mund të sjellë mundësi të reja.

Shtatori është i përshtatshëm për pushime të qeta, lexim, ecje të gjata madje dhe në vetmi. Në fushën profesionale do të merrni lajme interesante kështu që mos u shpërqëndroni.

Akrepi

Gushti është një muaj problematik për ju, ndoshta puna mund t’ju zhgënjej dhe t’ju shqetësojë. Energjia juaj nuk do të jetë në maksimum. Ju duhen pushime të paqta dhe relaksuese. Nëse keni vendosur të udhëtoni zgjidhni një vend ekzotik, larg realitetit.

Shigjetari

Për ju, gushti është muaji perfekt për të udhëtuar, studiuar ndoshta dhe për të nisur një biznes. Pushimet tuaja duhet të jenë në një udhëtim të largët, për të hapur mendjen ndaj perspektivave të reja. Në shtator duhet t’i përkushtoheni punës.

Bricjapi

Gushti ju nevojitet për reflektim, lexim dhe hartimin e strategjive të reja. Udhëtimet e shkurtra janë më të rekomandueshme ndoshta një festival, apo një tur në një qytet. Nga ana tjetër, shtatori është shumë i përshtatshëm për udhëtime edhe të gjata, me miq apo në çift. Puna është në favorin tuaj sidomos në marrëdhënie me të huajt.

Ujori

Gushti është sfidues dhe pak problematik. Shmangni udhëtimet me shumë njerëz. Merruni me sport. Merrni kohën tuaj, shtatori është një muaj i ngarkuar me punë.

Peshqit

Nëse mundeni punoni në gusht, që më pas të jeni të lirë për të zhvilluar planë dhe strategji që lidhen me aspiratat tuaja. Nëse keni zgjedhur të pushoni zgjidhni detin, udhëtim me varkë, plazhe jo shumë të populluara. Leximi, sportet dhe kujdesi për trupin kombinohen shumë mirë. Në shtator do të shkëputeni nga shumë njerëz dhe marrëdhënie në përgjithësi.

/VanityFair

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0