KIA PREZANTON &CHARGE, NJË PROGRAM SHPËRBLIMI TË KARKIMIT EV - Business Magazine Albania

KIA PREZANTON &CHARGE, NJË PROGRAM SHPËRBLIMI TË KARKIMIT EV

KIA

Kia po përmirëson shërbimet e saj të karikimit të EV në Evropë përmes një partneriteti të ri me &Charge, një platformë pioniere e karikimit të EV që kombinon angazhimin inteligjent të përdoruesit me shërbimet me vlerë të shtuar. Si një nga prodhuesit e parë që ofron akses në platformën &Charge, partneriteti i fundit i Kia-s do të mbështesë ambicien e saj për të hequr pengesat që pengojnë rritjen e lëvizshmërisë elektronike – për shembull duke ulur më tej koston e drejtimit tërësisht elektrik për klientët e saj.

Shërbimi inovativ &Charge i lejon përdoruesit të mbledhin kredite për karikimin e EV (‘&Charge Kilometres’) që mund të përdoren në aplikacionin Kia Charge për të paguar seancat publike të karikimit, duke ulur koston totale të pronësisë. Kreditet fitohen duke dhënë komente mbi cilësinë e përvojës së tarifimit dhe duke blerë në internet me më shumë se 1500 dyqane partnere &Charge.

“Ndërsa zgjerojmë ofertën tonë për EV, është e rëndësishme që rrjeti i karikimit të ofrojë të njëjtën akses dhe cilësi të përvojës që klientët tanë kanë pritur nga EV-të tona moderne”, tha Sjoerd Knipping, Zëvendës President i Marketingut. & Produkt, në Kia Europe. “Bashkëpunimi me platformën e shërbimit &Charge mund të forcojë vetëm aftësinë tonë për të përmbushur këtë objektiv.”

Përmirësimi i infrastrukturës evropiane të tarifimit

Përveç përmirësimit të përballueshmërisë së pronësisë së automjeteve elektrike përmes programit të tij të qëndrueshëm të bonusit, &Charge ofron mundësinë për ta bërë përvojën e karikimit më efektive dhe më të besueshme në Evropë përmes reagimeve të rregullta. Si përdorues të &Charge App, klientët e Kia mund të japin informacion në kohë reale për performancën individuale të stacionit të karikimit. Këto të dhëna me burim nga turma përdoren më pas për të ndihmuar operatorët e pikave të karikimit të verifikojnë problemet dhe të përmirësojnë shpejt besueshmërinë dhe përvojën e përdoruesit në stacionet e tyre publike të karikimit.

Lexo: 6 mënyra si të rrisni vetë-disiplinën

“Duke dhënë komente, klientët e Kia-s jo vetëm që do të fitojnë &Carge Kilometers për t’i përdorur në karikim publik përmes aplikacionit Kia Charge, por gjithashtu do të ndihmojnë për të siguruar që infrastruktura publike e karikimit të funksionojë në nivelin e kërkuar për të siguruar përparimin e lëvizjes së lëvizshmërisë elektronike.” shton Knipping.

Shërbimi Kia &Charge fillimisht do të jetë i disponueshëm nga dhjetori 2022 në Austri, Danimarkë, Gjermani, Spanjë dhe MB, dhe gjatë tremujorit të parë të 2023 në Republikën Çeke dhe Poloni.

Kia do të nisë një linjë prej 14 modelesh plotësisht elektrike deri në vitin 2027, në përputhje me strategjinë e saj ‘Plan S’. Vitin e ardhshëm do të shihet debutimi i gatshëm për prodhim i SUV-it të shumëpritur EV9. Ky model i ri bazohet në Platformën Elektrike Globale Modulare të Kia (E-GMP) dhe do të sjellë një epokë të re të lëvizshmërisë së sofistikuar, të teknologjisë së lartë dhe të qëndrueshme për Kia.

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #32 - Gusht 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0