Ja cilët janë telefonat që mbajnë më shumë bateri - Business Magazine Albania

Ja cilët janë telefonat që mbajnë më shumë bateri


Një ndër anët më negative të telefonave është një bateri jetëshkurtër.

Zakonisht, një telefon mban një ditë të tërë, nëse përdoret në mënyrë të moderuar. Por nëse e përdorni gjatë gjithë kohës është e domosdshme që të mbani gjithnjë me vete karikuesin. Bateritë fillojnë dhe dobësohen me kalimin e kohës duke u bërë më jetëshkurtra.

Rënia e baterisë mund të jetë problematike, sidomos nëse telefoni ju duhet për punë apo biseda të rëndësishme, por edhe për ata që janë të apasionuar pas lojërave.

Për këtë arsye, portali mbi teknologjinë “CNET” sjell një listë me 6 prej telefonave me bateri jetëgjatë.

1. Motorola Moto Z Play – Mban 23 orë bateri.
2. Samsung Galaxy S7 Active (and S7 Edge and S7) – Bateria e tyre zgjat respektivisht mbi 21, 19 dhe 16 orë.
3. OnePlus 3T – Një telefon me proçesorë tepër të fuqishëm dhe bateria që zgjat mbi 16 orë.
4. LeEco LePro 3 – Bateria e tij zgjat 16.5 orë.
5. Huawei Mate 8 – Jetëgjatësia e baterisë së tij është 15 orë e gjysmë.
6. Samsung Galaxy J3 – Edhe bateria e këtij telefoni zgjat 15 orë e 40 minuta.

 

burimi: lajmifundit

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0