Ja çfarë është kërkuar në Google gjatë 2019 në të gjithë botën


Të dhënat e kërkimit në Google na tregojnë gjithçka që bota ka kërkuar për të marrë informacion në një formë apo tjetrën. Çdo vit motori i kërkimit publikon një listë të fjalëve apo frazave më të kërkuara.

Çfarë është kërkuar më shumë?

1) India vs Afrika e Jugut
2) Cameron Boyce
3) Copa America
4) Bangladesh vs India
5) iPhone 11
6) Game of Thrones
7) Avengers: Endgame
8) Joker
9) Notre Dame
10) ICC Cricket World Cup

Lexoni: ÇFARË KËRKOHET MË SHUMË NË GOOGLE NGA E GJITHË BOTA?

Lajmet më të kërkuara

1) Copa America
2) Notre Dame
3) ICC Cricket World Cup
4) Hurricane Dorian
5) Rugby World Cup
6) Sri Lanka
7) Area 51
8) India election results
9) 台風 19 号
10) Fall of Berlin Wall

Personat më të kërkuar

1) Antonio Brown
2) Neymar
3) James Charles
4) Jussie Smollett
5) Kevin Hart
6) Billie Eilish
7) Greta Thunberg
8) R. Kelly
9) Joaquin Phoenix
10) Jordyn Woods

Aktorët më të kërkuar

1) Jussie Smollett
2) Kevin Hart
3) Joaquin Phoenix
4) Keanu Reeves
5) Lori Loughlin
6) Lauren London
7) Rami Malek
8) 沢尻 エリカ
9) Brie Larson
10) 新井 浩文

Atletët më të kërkuar

1) Antonio Brown
2) Neymar
3) Bryce Harper
4) David Ortiz
5) Alex Morgan
6) Andrew Luck
7) Megan Rapinoe
8) Iker Casillas
9) Zion Williamson
10) Ansu Fati

Filmat më të kërkuar

1) Avengers: Endgame
2) Joker
3) Captain Marvel
4) Toy Story 4
5) Aquaman
6) Once Upon a Time in Hollywood
7) Frozen 2
8) Green Book
9) The Lion King
10) Aladdin

Këngët më të kërkuara

1) Old Town Road
2) 7 Rings
3) Shallow
4) Señorita
5) Memories
6) Into the Unknown
7) A Whole New World
8) Sunflower
9) Sexy Lady
10) Bad Guy

Shfaqjet televizive më të kërkuara

1) Game of Thrones
2) Stranger Things
3) Chernobyl
4) When They See Us
5) The Umbrella Academy
6) The Mandalorian
7) बालवीर
8) Euphoria
9) मोटू पतलू
10) Dead to Me

Për më shumë mund të klikoni Këtu

/Vogue

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale