Horoskopi për 2020. Çfarë ju premton çdo muaj? - Business Magazine Albania

Horoskopi për 2020. Çfarë ju premton çdo muaj?


Në fillim të vitit të gjithë pyesim veten si do të jenë muajt në vijim, ditët, orët. Ne besojmë se fatin e ndërtojmë vetë, por edhe rrrethanat, madje edhe yjet kanë ndikimin e tyre. Ja cilat janë parashikimet e horoskopit për çdo shenjë dhe për çdo muaj:

Dashi

Janar – Ky muaj është periudha perfekte për të filluar gjëra të reja.
Shkurt – Ky muaj do të jetë i mbushur plot me dashuri dhe romancë!
Mars – Shëndeti juaj do të jetë i cënuar, veçanërisht deri në 6 Mars. Kujdesuni mirë për veten dhe pushoni sa duhet!
Prill – Udhëtimet, marrëdhëniet jashtë vendit dhe studimet janë aktive deri në fund të muajit.
Maj – Mësoni të jeni të durueshëm; kontrolloni reagimet tuaja!
Qershor – Qëndroni pranë anëtarëve të familjes tuaj këtë muaj!
Korrik – Përqendroni energjinë tuaj në një hobi ose duke luajtur një sport!
Gusht – Ky muaj është ideal për relaks.
Shtator – Ju keni shanse të mëdha për të bërë një kërcim të jashtëzakonshëm progresiv në karrierë!
Tetor – Gjatë pjesës së parë të muajit, puna juaj do të sjellë rezultate të jashtëzakonshme!
Nëntor – Ju keni një mundësi të madhe për të fituar para!
Dhjetor – Një muaj plot forcë, energji mendore dhe motivim!

Demi

Janar – Gjatë pjesës së parë të muajit, yjet do të favorizojnë marrëdhëniet e jashtme dhe sektorët e udhëtimit.
Shkurt – Jeta juaj financiare do të përmirësohet ndjeshëm.
Mars – Marrëdhëniet me eprorët tuaj do të janë të tensionuara gjatë gjithë muajit.
Prill – Është e mundur që të përfshiheni në një marrëdhënie intensive me një koleg.
Maj – Mundësitë më të mira marrin formë për të negociuar një rritje të pagës.
Qershor – Do të punoni me efikasitet dhe do të tregoni aftësi të mira organizative!
Korrik – Ky muaj sjell një përmirësim në jetën tuaj romantike ose fillimin e një marrëdhënie të re me potencial afatgjatë.
Gusht – Luftoni me veten për të qenë më të mirët!
Shtator – Ju duhet të bëni një përpjekje për të qenë më afër të dashurve tuaj.
Tetor – Gjendja shëndetësore është e mirë në tetor, dhe ju do të shijoni energji fizike dhe optimizëm të mirë!
Nëntor – Financiarisht, do të gëzoni shumë sukses, frymëzim, por edhe ndihmë nga familja juaj.
Dhjetor – Gjërat do të jenë të qeta dhe jeta juaj socialeq do të jetë më e mirë këtë muaj!

Binjakët

Janar – Këtë muaj ju do të dalin nga turma me sukses, që do të thotë se ju binjak do të bëheni tërheqës, energjikë dhe do të fitoni reciprocitet nga partnerët e tyre me lehtësi.
Shkurt – Ju e doni jetën dhe marrëdhëniet me të tjerët do të përmirësohen.
Mars – Nëse jeni beqar, me siguri do të dashuroheni me një mik/eshë të vjetër.
Prill – Nëse punoni në të njëjtin fushë si partneri juaj, ose keni një biznes së bashku, disa mosmarrëveshje ka të ngjarë të ndodhin.
Maj – Ju keni më shumë liri dhe më shumë mundësi sesa mendoni. Kini besim në vizionin tuaj – diçka që ndjeni me zemër.
Qershor – Do të ndjeni se si jeta bëhet më e ëmbël dhe më e bukur ndërsa ditët kalojnë. Shumë prej dëshirave tuaja së shpejti do të përmbushen.
Korrik – Këtë muaj, energjia juaj është në nivele maksimale. Do të fitoni shumë forcë për të përparuar në jetë.
Gusht – Do të shqetësoheni më shumë për marrëdhëniet me të dashurit tuaj, për mënyrën sesi mund të jeni një ndihmë në familjen tuaj dhe gjithçka që lidhet me shtëpinë.
Shtator – Do të bëni investime për të blerë një makinë ose për të bërë ndryshuar shtëpinë tuaj.
Tetor – Shërimi emocional do të jetë fjala kyçe e këtij muaji dhe ky është momenti ideal për t’u lidhur me të kaluarën tuaj.
Nëntor – Është e mundur të ndryshoni punën tuaj dhe fillimet e reja do të shfaqen në horizont.
Dhjetor – Ky është një muaj i mrekullueshëm për t’u lidhur me familjen tuaj ose me njerëzit nga komuniteti juaj, të cilët ndajnë interesat tuaja për shërimin fizik dhe shpirtëror.

Gaforja

Janar – Emocione të forta në lidhje me familjen, shtëpinë ose fëmijërinë tuaj duket se ju shqetësojnë dhe ju do të përpiqeni t’i tejkaloni ato.
Shkurt – Ky muaj mund të sjellë mundësinë e vetme për Gaforen të takojë dikë që do të rrisë interesin e tyre dhe të fillojë një marrëdhënie sentimentale.
Mars – Është koha e duhur për t’u përqëndruar në shëndetin tuaj dhe për të krijuar zakone më të mira.
Prill – Ata që kanë lindur nën shenjën e Gafores duhet t’i kushtojnë më shumë vëmendje shëndetit të tyre, pasi do të lindin disa shqetësime të vogla gjatë këtij muaji.
Maj – Hëna e plotë mund të sjellë një shumë të papritur parash dhe ju do të doni të përmirësoni të ardhurat tuaja.
Qershor – Gaforet do të ketë mundësinë të nënshkruajnë partneritete interesante, të cilat do t’i ndihmojnë ata të marrin vëmendjen profesionale.
Korriku – Korriku do të jetë një muaj sentimental. Nëse deri më tani, ata menduan se gjërat nuk po funksionojnë, ata do t’i japin dashurisë një kuptim tjetër.
Gusht – Gaforet do të ndeshen me disa situata që do t’i detyrojnë ata të rivlerësojnë mënyrën e menaxhimit të parave të tyre dhe është e mundur të zbulohen metoda të reja për të fituar para pa stres dhe në mënyrë të këndshme.
Shtator – Gjatë kësaj periudhe, do të jeni më të prirur ndaj stresit dhe papërgjegjshmërisë dhe ky nervozizëm mund t’u shkaktojë pagjumësi.
Tetor – Njerëzit e lindur në shenjën e Gafores nuk do të ndihen të qetë në marrëdhëniet e tyre aktuale, edhe nëse është një marrëdhënie afatshkurtër ose martesë.
Nëntor – Ju do të keni energjinë që aq shumë e doni që të përqëndroheni në marrjen e rezultateve më të mira profesionale.
Dhjetor – Ky muaj do t’i sjellë Gafores momentet më romantike dhe pasionante dhe një hapje më të madhe ndaj partnerëve të tyre. Ata që janë të përfshirë në marrëdhënie afatgjata ose ata që janë martuar tashmë, favorizohen këtë muaj.

Luani

Janar – Gjatë pjesës së parë të muajit, Luani mund të tërhiqet nga alternativa e një ndryshimi në karrierë, ndoshta edhe me një punë jashtë vendit.
Shkurt – Gjatë pjesës së parë të muajit, Luani do të arrijë të shpërndajë çdo tension që ndodhi kohët e fundit dhe të rivendosë harmoninë.
Mars – Këtë muaj, rekomandohet që të përqëndroheni më shumë në shëndetin tuaj dhe të shmangni çdo gjë që është e tepërt.
Prill – Financiarisht, në pjesën e parë të muajit, nuk duhet të shpenzoni tepër, ose të bëni ndonjë investim financiar.
Maj – Këtë muaj, gjendjet stresuese dhe të padurueshme do të shpërndahen si me magji dhe ju do të arrini të pushoni.
Qershor – Ju nuk duhet të merrni vendime impulsive në sektorin profesional për të cilin mund të pendoheni më vonë.
Korrik – Disa prej jush mund të paguajnë borxhet, kreditë, ndërsa të tjerët mund të marrin një shumë të papritur parash ose edhe një trashëgimi.
Gusht – Nëse jeni beqar mund të përfshiheni në marrëdhënie të reja dashurie dhe ata që janë në angazhime afatgjata mund të marrin propozime për martesë, ndërsa ata që janë martuar tashmë mund të shkojnë në një nivel të ri, ku komunikimi dhe harmonia bëhen një forcë, që bashkon dhe forcon marrëdhënie.
Shtator – Nëse në pjesën e parë të muajit mendoni se punoni shumë, duke filluar nga pjesa e dytë e muajit, ose do të kërkoni një punë të re, ose do të përqendroni vëmendjen tuaj për biznesin personal.
Tetor – Kjo është një periudhë e favorshme për të nxitur pasionin në çift.
Nëntor – Është koha që ju të filloni një dietë të shëndetshme, të ushtroheni dhe madje të kaloni më shumë kohë për t’u çlodhur dhe pushuar.
Dhjetor – Ky muaj parashikon marrëdhënie të reja romantike, përforcimin e disa ndjenjave dhe emocioneve ndaj të dashurve, por edhe një shprehje më të qartë të dëshirave dhe nevojave tuaja emocionale.

Lexoni: Horoskopi për vitin 2020 – Paratë, Shëndeti, Karriera

Virgjëresha

Janar – Ky muaj do të jetë mjaft impenjativ, me shumë aktivitete në pritje. Do të keni shumë detyra, disa nga të cilat duhet t’i filloni dhe të tjera që nevojiten t’i përfundoni.
Shkurt – Në dekadën e parë të muajit, shtëpia e komunikimit, informacionit dhe mësimit të gjërave të reja do të aktivizohet.
Mars – Ky muaj sjell ngjarje dhe aspekte të rëndësishme që lehtësojnë komunikimin, mbledhjen e të dhënave, formimin profesional dhe situatën financiare.
Prill – Një fazë e re në akumulimin e njohurive dhe dy javët e ardhshme janë të rëndësishme në të gjitha proceset e komunikimit, projekteve, intervistave dhe studimin personal.
Maj – Gjatë tre javëve të ardhshme, ju mund të rifilloni një kurs trajnimi profesional dhe mund të rishikoni mënyrën se si komunikoni me partnerin tuaj, anëtarët e familjes, kolegët apo miqtë.
Qershor – Qëndroni të përqendruar në qëllimet tuaja të jetës, edhe nëse kjo do të thotë se duhet të bëni edhe kompromise.
Korrik – Performanca juaj mund të lidhet indirekt me performancën e kolegëve dhe eprorëve tuaj dhe sa mirë do të shkoni me ta.
Gusht – Beqarët mund të gjajnë dashurinë e tyre të madhe këtë muaj. Emocionet tuaja mund të jenë më intensive për pjesën më të madhe të kësaj periudhe.
Shtator – Gjatë gjithë muajit, miqtë dhe të afërmit tuaj do të jenë një burim i mirë frymëzimi që ju të fitoni më shumë para.
Tetor – Përfitoni nga koha juaj e lirë për t’u çlodhur dhe pushuar. Bëni pushime të shkurtra për t’u ngarkuar pozitivisht.
Nëntor – Do të duhet të kujdeseni për shëndetin tuaj fizik. Shmangni përpjekjet e sforcuara, por edhe pushimin e tepërt. Mundohuni të krijoni një ekuilibër midis këtyre.
Dhjetor – Jini të rreptë me buxhetin tuaj, sepse fati nuk është në anën tuaj financiare nga fundi i vitit.

Peshorja

Janar – Marrëdhënia me njerëzit e jetës suaj do të fitojë një interes të ri drejt fundit të muajit. Një numër i madh i mundësive për të përparuar në projektet tuaja do të ndodhin gjatë kësaj periudhe.
Shkurt – Niveli juaj i energjisë do të jetë thjesht i jashtëzakonshëm dhe do të arrini ta sillni karrierën tuaj në rrugën që dëshironi.
Mars – Kushtojini më shumë vëmendje interesave tuaja, sepse disa prej tyre do t’ju sjellin mundësi të reja.
Prill – Menaxhimi i buxhetit tuaj është çelësi për stabilitetin tuaj financiar këtë muaj.
Maj – Do të shijoni një pasion intensiv dhe shumë dashuri këtë muaj.
Qershor – Disa shpenzime të papritura mund të ndodhin në lidhje me miqtë dhe familjen tuaj. Bëhuni gati për këtë. Është një kohë e mirë për të investuar, për të blerë një makinë apo shtëpi të re.
Korrik – Ju duhet relaksim jo vetëm fizikisht, por edhe mendërisht. Do të zbuloni hobi të reja që do të përmirësojnë gjendjen tuaj shpirtërore.
Gusht – Këtë muaj, personat e lindur në këtë shenjë këshillohen të mos ndërmarrin veprime impulsive kur bëhet fjalë për dashurinë.
Shtator – Drejt fundit të muajit, mund të shpenzoni para për të llastuar veten. Mund të ndodhin disa shpenzime të papritura që lidhen me miqtë dhe familjen tuaj.
Tetor – Dhënia fund e marrëdhënieve të paqëndrueshme do t’i hapë rrugën lumturisë totale dhe angazhimit për një marrëdhënie të re. Merrni masa për të zhvilluar në një mënyrë pozitive marrëdhëniet tuaja të dashurisë këtë muaj.
Nëntor – Kjo është një kohë e mirë për të investuar, për të blerë një makinë apo shtëpi të re. Investimet tuaja do t’ju sjellin shumë përfitime financiare muajin tjetër.
Dhjetor – Përqendrohuni tek vetja dhe puna juaj. Optimizmi juaj do t’ju ndihmojë të kapërceni çdo pengesë në karrierë këtë vit.

Akrepi

Janar – Ky muaj është një kohë e mirë për të rizbuluar partnerin tuaj, dhe pasionet, ëndrrat dhe idealet e jetës tuaj.
Shkurt – Ky muaj është një periudhë suksesi për ju. Shumë njerëz të rëndësishëm dhe me ndikim do të jenë të pranishëm në mjedisin tuaj.
Mars – Ky muaj parashikon shumë shpenzime të pashmangshme për Akrepin. Përkundër të gjitha përpjekjeve tuaja për të kursyer para dhe për të zvogëluar shpenzimet, ato do të ndodhin jashtë blu.
Prill – Ky është një nga muajt më të mirë nga jeta juaj për të përparuar me besim profesional.
Maj – Do të rriteni emocionalisht. Mos jini impulsivë në marrëdhëniet me partnerin tuaj këtë vit.
Qershor – Pas mesit të muajit, rekomandohet të ushtroheni më shumë, dhe të adoptoni një mënyrë jetese më të shëndetshme.
Korrik – Mundohuni të mos lini asnjë faturë dhe kredi të papaguar për muajin tjetër.
Gusht – Ky është momenti i përsosur për të zhvilluar marrëdhënien tuaj nëse jeni të gatshëm të ndani ndjenjat tuaja të vërteta ndaj personit që doni.
Shtator – Gjeni metoda për të përmirësuar nivelin tuaj të energjisë, të tilla si të merrni pjesë në aktivitete të ndryshme rekreative.
Tetor – Këtë muaj, suksesi është në anën tuaj, por mos flini mbi dafina. Është një moment i mirë për të krijuar lidhje më profesionale dhe të përpiqeni të bëni paqe nëse ka konflikte.
Nëntor – Këtë muaj, do ta nisni me një nivel të ri energjie që nuk e keni pasur për një kohë të gjatë.
Dhjetor – Do të shihni një përmirësim në nivelin tuaj të energjisë dhe do të jeni më aktiv, duke pasur një nxitje morale edhe për vitin e ardhshëm.

Shigjetari

Janar – Ngjarje të paparashikuara mund të ndodhin për Shigjetarin këtë muaj. Përballuni me guxim!
Shkurt – Ky mund të jetë një moment i mirë për të shkruar idetë tuaja dhe për të filluar projekte të reja që duken të vështira për t’u arritur.
Mars – Gjatë këtij muaji, do të ketë pyetje në lidhje me hapat e ardhshëm që duhet të bëni në karrierën tuaj. Jini konstant me performancën tuaj, sepse fundi i muajit do t’ju sjellë një promovim ose rritje në pagë.
Prill – Jini më fleksibël dhe përpiquni të kuptoni ndjenjat e partnerit tuaj. Këtë vit, do të ndjeni më shumë dashuri.
Maj – Mundohuni të kurseni dhe të qëndroni larg blerjeve impulsive.
Qershor – Pozicionet planetare përreth do të stimulojnë moralin tuaj dhe gjendja juaj fizike dhe mendore do të jetë shumë e mirë këtë muaj.
Korrik – Me kalimin e muajit, do të ishte më mirë të zvogëloni disa nga aktivitetet tuaja përndryshe mund të ndodhë një gjendje nervore e shkaktuar nga stresi dhe tensioni.
Gusht – Kjo është një kohë e mirë edhe për forcimin e marrëdhënieve tuaja, duke rezultuar në lidhje më intime dhe lumturi bashkëshortore.
Shtator – Mesi i muajit mund të sjellë një shpenzim më të madh financiar dhe ju duhet të jeni gati.
Tetor – Këtë muaj, kaloni pak kohë nga puna për t’u çlodhur.
Nëntor – Shigjetari do të shijojë një periudhë të mirë financiarisht nëse shpenzoni paratë ashtu si nevojitet.
Dhjetor – Ky muaj do të jetë më argëtues për ju Shigjetar, do të ndiheni më të lumtur dhe do të buzëqeshni më shumë. Do të gjeni paqen tuaj të brendshme dhe një ndjenjë lirie do të mbizotërojë rreth jush.

Bricjapi

Janar – Planifikoni buxhetin tuaj dhe caktoni përparësi në shpenzimet tuaja për këtë vit, sepse mesi i muajit do të sjellë shpenzime që lidhen me të dashurit tuaj.
Shkurt – Jeta sentimentale do te jetë e mirë këtë muaj dhe shumë prej Bricjapëve do të gjejnë dashurinë e vërtetë.
Mars – Bricjapët do të kenë raste të shumta për të shkëlqyer në karrierën e tyre gjatë këtij muaji.
Prill – Të qenit praktik do të jetë shumë e dobishme për të shkëlqyer në jetën tuaj personale dhe profesionale këtë muaj.
Maj – Për Bricjapët beqarë, kjo periudhë është e favorshme për takime romantike që mund të çojnë në marrëdhënie serioze ose madje edhe në martesë.
Qershor – Këtë muaj, Bricjapët do të vërejnë një rritje të konsiderueshme në nivelin e energjisë dhe vitalitetit.
Korrik – Këtë muaj do t’ju mungojnë problemet financiare. Ju mund të kurseni para për të ardhmen pa shumë përpjekje.
Gusht – Pozicioni i planetëve do të lehtësojë zhvillimin tuaj dhe përparimin tuaj në jetë. Do të fitoni më shumë autoritet dhe fuqi gjatë periudhës vijuese.
Shtator – Do të gëzoni më shumë liri për të eksploruar mundësitë profesionale dhe do të keni mbështetjen e kolegëve dhe eprorëve tuaj.
Tetor – Shmangni karbohidratet, yndyrnat dhe ushqimet me kalori të lartë gjatë kësaj periudhe. Kështu, ju do të jeni më të shëndetshëm dhe niveli juaj i energjisë do të jetë përsëri optimal.
Nëntor – Puna në ekip do t’ju sjellë shumë përparësi. Fundi i muajit ofron mundësi për zhvendosje ose një ndryshim në karrierën tuaj nëse jeni të gatshëm.
Dhjetor – Fundi i vitit mund të sjellë disa shpenzime që lidhen me pushimet, udhëtimet ose hobit. Ju mund të llastopi pak veten sepse kjo është një periudhë e favorshme e vitit.

Ujori

Janar – Kjo është një periudhë e favorshme për të zhvilluar marrëdhënie të mira me të tjerët. Marrëdhëniet, veçanërisht ato të reja, duhet të trajtohen me kujdes.
Shkurt – Jeta e sentimentale do të përmirësohet ndjeshëm sesa muajt e mëparshëm. Kjo është një periudhë, kur do të afroheni më shumë me të dashurin tuaj.
Mars – Dieta dhe ushtrimet fizike duhet të jenë të vazhdueshme për të shmangur problemet që mund të ndodhin këtë muaj.
Prill – Ky muaj do të jetë i mirë profesionalisht, për shkak të pozicioneve të favorshme planetare.
Maj – Gjatë gjithë muajit, situata financiare është mjaft e kënaqshme dhe do të keni gjithashtu disa momente me fat.
Qershor – Mos u stresoni dhe përpiquni të kontrolloni impulset tuaja në periudhën vijuese. Sporti dhe shëtitjet në natyrë do t’i sjellin trupit dhe mendjes tuaj relaksin që ju duhen.
Korrik – Këtë muaj, komunikimi dhe sinqeriteti janë elementët kryesorë në mënyrë që marrëdhënia juaj të mund të ecë përpara.
Gusht – Shmangni blerjet impulsive dhe hiqni dorë nga disa nga pasionet dhe hobit tuaj më të shtrenjtë nëse doni të keni një situatë të shkëlqyer financiare.
Shtator – Takti, dhe diplomacia do të bëjnë mrekulli në karrierën tuaj. Këtë vit, marrëdhënia me klientët është çelësi i mbijetesës.
Tetor – Me kalimin e muajit, do të merrni ngritje në detyrë, rritje të pagës dhe mirënjohje.
Nëntor – Këtë muaj, mund të shijoni gjithnjë e më shumë përfitime, megjithëse disa shpenzime të padëshiruara gjithashtu mund të ndodhin.
Dhjetor – Shmangni ushqimin e pasur me yndyrna, sepse sistemi juaj tretës mund të vuajë gjatë kësaj periudhe.

Peshqit

Janar – Këtë muaj, entuziazmi juaj do të jetë i lartë për të fituar arritjet e dëshiruara profesionale siç janë rritjet në detyrë, udhëtimet jashtë vendit, etj.
Shkurt – Marrëdhënia me partnerin tuaj do të ketë nevojë për disa ndryshime, por përpiquni të ruani vlerat dhe traditat e familjes suaj.
Mars – Këtë muaj, Peshqit do të kenë nevojë për përfshirje më të madhe dhe më shumë aktivitet në punë nëse duan të kenë sukses në jetën e tyre profesionale.
Prill – Peshqit këshillohen që të ruajnë rutinën e tyre të ushtrimeve fizike dhe dietën për të patur një nivel më të mirë energjie këtë muaj.
Maj – Maji është një periudhë e mirë për të investuar në pasuri të paluajtshme dhe toka. Sidoqoftë, kushtojini vëmendje detajeve më delikate të këtyre marrëveshjeve përpara se të ndërmerrni ndonjë blerje me vlerë të lartë për atë periudhë.
Qershor – Metabolizmi juaj do të jetë mjaft mirë. Sigurohuni që të hani ushqime të freskëta dhe të qëndroni larg ushqimit të përpunuar gjatë kësaj periudhe.
Korrik – Përqëndrohuni në një ose dy projekte dhe përqëndroni energjinë tuaj për t’i finalizuar ato me sukses.
Gusht – Pasioni dhe romanca janë në ajër në Gusht. Varet nga ju nëse përfitoni nga ky aspekt që marrëdhëniet tuaja të lulëzojnë.
Shtator – Peshqit beqarë do të kenë shumë takime dhe është e mundur të takohen me shokun e tyre të shpirtit. Sidoqoftë, mos u nxitoni. Peshoni të mirat dhe të këqijat përpara se të futeni në një marrëdhënie të re dashurie ose miqësie.
Tetor – Mos i diversifikoni aktivitetet tuaja profesionale këtë muaj. Përqëndrohuni në një ose dy projekte dhe shpenzoni energjinë tuaj për t’i përfunduar ato me sukses.
Nëntor – Ju duhet të keni një qasje të ekuilibruar në të gjitha planet tuaja financiare. Investimet nga muajt e kaluar mund të sjellin një fitim të mirë për disa nga ju.
Dhjetor – Fundi i vitit do të sjellë disa probleme të vogla shëndetësore dhe lodhje të përgjithshme, të cilat do të kenë nevojë për vëmendjen e duhur, në mënyrë që të shmangni efektet e tyre të rënduara më vonë.

/https://wisehoroscope.org/year-ahead/

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023

Numri 33 i revistës tonë, i cili me krenari mund të quhet “Revista e Personazheve.” Në këtë numër, jemi fokusuar në trajtimin e personaliteteve të shquara në fusha të ndryshme, brenda dhe jashtë kufijve të vendit tonë.

Dinamika e emigracionit ka bërë që shqiptarët të kontribuojnë në mënyra të ndryshme në vende të shumta të botës, duke ruajtur gjithmonë lidhjen me atdhen. Numri ynë i ri shpalos ngjarjet dhe angazhimet e tyre, duke sjellë në fokus dinamikën e tyre në ekonominë globale.

Në faqet e revistës, do të njiheni me personalitete të rëndësishme si Drita Ivanaj, e cila me fondacionin e saj ndihmon në avancimin e arsimit dhe kulturës. Gjithashtu, do të përfshihemi në misionin e dr. Skënder Myrtezanit dhe anëtarëve të Vatra Queens, New York, për kthimin e eshtrave të At Fan Nolit në Shqipëri.

Marjana Koçeku, …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0