Horoskopi i karrierës dhe biznesit për muajin Gusht

Horoskopi i karrierës dhe biznesit për muajin Gusht


Dashi

Planetet do të jenë në pozicionin më të mirë në lidhje me karrierën tuaj gjatë këtij muaji. Kjo do të krijojë një situatë fitimprurëse për karrierën dhe biznesin. Megjithatë, një përgatitje solide është thelbësore për të maksimizuar këto mundësi pozitive. Në gjysmën e dytë të muajit, ju duhet të punoni më shumë për të ruajtur rolin udhëheqës në fushat e biznesit. Përsëri në fazën e tretë të muajit, do të merrni rezultate akoma më të mira.

Demi

Ju do të jeni shumë të vëmendshëm ndaj karrierës tuaj gjatë muajit Gusht. Do të shihni gjithashtu rritje të përpjekjeve tuaja. Megjithatë, do të duhet të punoni më shumë për fitime më të larta në ndërmarrjet tuaja. Në fazën e tretë të muajit, përpjekjet tuaja do të fillojnë të sjellin rezultate të mira. Por do të ketë disa vështirësi në fund të muajit.

Binjakët

Gjatë muajit Gusht do të rriten prespektivat për biznesin tuaj. Në pjesën e parë të muajit, ju do të angazhoheni në rregullimin e burimeve dhe përshpejtimin e punës tuaj. Në pjesën e dytë të muajit, do të filloni të dëshmoni një avancim në biznesin tuaj. Sa i përket karrierës, do të jeni më aktiv në javën e dytë dhe të katërt të këtij muaji. Madje do të filloni të merrni edhe rezultatet e shumëpritura.

Gaforrja

Gjatë muajit Gusht, do të jeni gati për të fituar eksperiencë dhe të vendosni të lidhni partneritet me ndonjë kompani të re. Megjithatë, do t’ju duhet të krijoni kontakte të reja me njerëz të ndryshëm të organizatës. Java e dytë dhe të katërt do të jenë më të favorshme për ju. Nëse jeni biznesmen, ka shanse për të marrë rezultate të mira. Do të ketë disa avancime, por kjo vetëm pas disa përpjekjeve.

Luani

Në muajin Gusht, do të rrisni aktivitetet tuaja të biznesit dhe do të keni mundësi për t’u zgjeruar në fushat tuaja. Ju do të shkoni drejt suksesit që në fillim të muajit. Muaji Gusht është fantastik për karrierën dhe biznesin tuaj. Gjithashtu një kontratë e madhe shihet në horizont. Java e tretë e muajit do të ketë disa vështirësi, por ju do të mund të kujdeseni për këto në javën e fundit.

Virgjëresha

Gjatë muajit Gusht, karriera juaj do të jetë në rrugë të mbarë. Do të keni një përmirësim në aftësitë tuaja teknike. Pjesa e parë e Gushtit është më progresive për ju, por për shkak të situatave të pafavorshme në biznes, do të ketë një ngadalësim në fazën e dytë. Pjesa tjetër e muajit shihet të jetë mjaft e favorshme për karrierën tuaj.

Peshorja

Në muajin Gusht, ju do të mblidhni më shumë burime për të çuar biznesin tuaj përpara. Këtë muaj do të shikoni se përpjekjet tuaja po kthehen në sukses. Megjithatë, java e dytë e muajit do të jetë e vështirë për karrierën tuaj. Por gjatë pjesës tjetër të muajit do të mund të merrni rezultatet e dëshiruara që do t’ju bëjnë të lumtur dhe të motivuar. Në përgjithësi do të jetë një muaj i mirë.

Akrepi

Në Gusht, një nga objektivat tuaja do të jetë rritja e biznesit, por për shkak të mungesës së burimeve dhe fuqisë punëtore, nuk do të rezultojë në ndonjë sukses. Në javën e dytë, menaxhimi juaj do të jetë i mirë dhe do të keni disa fitime të mira për biznesin. Karriera shihet e mirë në javët e fundit edhe pse sfidat nuk do të mungojnë.

Shigjetari

Ju do të angazhoheni në vendosjen e disa strategjive të rëndësishme dhe marrjen e vendimeve jetike për biznesin në këtë muaj. Përpjekjet tuaja do të kenë sukses në javën e dytë të muajit, por java e tretë do t’ju gjejë nervozë. Ndërsa pjesa tjetër do të jetë një ngritje për karrierën tuaj.

Bricjapi

Gjatë këtij muaji do të keni sukses sidomos në marrjen e vendimeve të rëndësishme. Megjithëse do të kuptoni se u janë dhënë disa mundësi, do të keni vështirësi në pranimin e tyre. Do të mund t’i ktheni gjërat nën kontrollin tuaj në fazën e katërt të muajit. Gjithashtu do të sillni disa ndryshime pozitive në biznesin tuaj.

Ujori

Ky muaj do të jetë dëshmi e një suksesi të lartë. Do të bëheni më të guximshëm në vendimet tuaja dhe karriera do të arrijë nivelet e dëshiruara. Gjatë pjesës së fundit të muajit do të mendoni se nuk po jepni më të mirën tuaj dhe do të rrisni përpjekjet.

Peshqit

Gjatë muajit Gusht, të gjitha ata që zotërojnë një biznes do bëjnë përpjekjet e nevojshme për ta bërë atë më të dukshëm dhe fitimprurës. Do të ndesheni me disa vështirësi gjatë muajit, por do t’i tejkaloni me sukses. Ky do të jetë një muaj i dobishëm për ju në lidhje me karrierën tuaj.

/pavitrajyotish

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #26 - Korrik 2021

Ditët e nxehta të kësaj vere mund t’i freskoni me artikujt e revistës 26 të Businessmag. Një numër i pasur me artikuj rreth sipërmarrjeve në fusha të ndryshme, por edhe profileve interesante të sipërmarrësve. Që në kopertinë vini re dy djem që po çojnë përpara sipërmarrjen e ngirur nga prindërit. Një model për t’u ndjekur nga shumë sipërmarrje të tjera. Idetë e reja, nismat e reja në biznes sot janë më të rëndësishme se kurrë për të mundësuar suksesin.
Zhvillimet në disa tregje mund t’i gjeni në brendësi të revistës. Të tilla janë tregjet e real estate dhe ai i shërbimit postar.

Zhvillimet në fushën e teknologjisë këtë vit vijnë me 10 gjetjet më të rëndësishme teknologjike, të cilat janë orientuar shumë drejt zhvillimeve shëndetore.

Diaspora vjen me profilin e një sipërmarrëseje në fushën e stilimit dhe qepjes së veshjeve. Ornela ka arritur të hapë tre dyqane shërbimi, ku përshtaten brandet më të mëdha sipas nevojave të klientit.

Edukimi është një temë e prekur nga ne në këtë numër, pasi sfidat e edukimit në këtë vit pandemik kanë qenë të mëdha. Sjellim dy akademi me zhvillimet e tyre dhe qasjen ndaj edukimit gjatë pandemisë, si dhe mundësinë e edukimit të fëmijëve në format më të mira të mundshme.

Në brendë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0