Horoskopi i karrierës dhe biznesit për muajin Gusht


Dashi

Planetet do të jenë në pozicionin më të mirë në lidhje me karrierën tuaj gjatë këtij muaji. Kjo do të krijojë një situatë fitimprurëse për karrierën dhe biznesin. Megjithatë, një përgatitje solide është thelbësore për të maksimizuar këto mundësi pozitive. Në gjysmën e dytë të muajit, ju duhet të punoni më shumë për të ruajtur rolin udhëheqës në fushat e biznesit. Përsëri në fazën e tretë të muajit, do të merrni rezultate akoma më të mira.

Demi

Ju do të jeni shumë të vëmendshëm ndaj karrierës tuaj gjatë muajit Gusht. Do të shihni gjithashtu rritje të përpjekjeve tuaja. Megjithatë, do të duhet të punoni më shumë për fitime më të larta në ndërmarrjet tuaja. Në fazën e tretë të muajit, përpjekjet tuaja do të fillojnë të sjellin rezultate të mira. Por do të ketë disa vështirësi në fund të muajit.

Binjakët

Gjatë muajit Gusht do të rriten prespektivat për biznesin tuaj. Në pjesën e parë të muajit, ju do të angazhoheni në rregullimin e burimeve dhe përshpejtimin e punës tuaj. Në pjesën e dytë të muajit, do të filloni të dëshmoni një avancim në biznesin tuaj. Sa i përket karrierës, do të jeni më aktiv në javën e dytë dhe të katërt të këtij muaji. Madje do të filloni të merrni edhe rezultatet e shumëpritura.

Gaforrja

Gjatë muajit Gusht, do të jeni gati për të fituar eksperiencë dhe të vendosni të lidhni partneritet me ndonjë kompani të re. Megjithatë, do t’ju duhet të krijoni kontakte të reja me njerëz të ndryshëm të organizatës. Java e dytë dhe të katërt do të jenë më të favorshme për ju. Nëse jeni biznesmen, ka shanse për të marrë rezultate të mira. Do të ketë disa avancime, por kjo vetëm pas disa përpjekjeve.

Luani

Në muajin Gusht, do të rrisni aktivitetet tuaja të biznesit dhe do të keni mundësi për t’u zgjeruar në fushat tuaja. Ju do të shkoni drejt suksesit që në fillim të muajit. Muaji Gusht është fantastik për karrierën dhe biznesin tuaj. Gjithashtu një kontratë e madhe shihet në horizont. Java e tretë e muajit do të ketë disa vështirësi, por ju do të mund të kujdeseni për këto në javën e fundit.

Virgjëresha

Gjatë muajit Gusht, karriera juaj do të jetë në rrugë të mbarë. Do të keni një përmirësim në aftësitë tuaja teknike. Pjesa e parë e Gushtit është më progresive për ju, por për shkak të situatave të pafavorshme në biznes, do të ketë një ngadalësim në fazën e dytë. Pjesa tjetër e muajit shihet të jetë mjaft e favorshme për karrierën tuaj.

Peshorja

Në muajin Gusht, ju do të mblidhni më shumë burime për të çuar biznesin tuaj përpara. Këtë muaj do të shikoni se përpjekjet tuaja po kthehen në sukses. Megjithatë, java e dytë e muajit do të jetë e vështirë për karrierën tuaj. Por gjatë pjesës tjetër të muajit do të mund të merrni rezultatet e dëshiruara që do t’ju bëjnë të lumtur dhe të motivuar. Në përgjithësi do të jetë një muaj i mirë.

Akrepi

Në Gusht, një nga objektivat tuaja do të jetë rritja e biznesit, por për shkak të mungesës së burimeve dhe fuqisë punëtore, nuk do të rezultojë në ndonjë sukses. Në javën e dytë, menaxhimi juaj do të jetë i mirë dhe do të keni disa fitime të mira për biznesin. Karriera shihet e mirë në javët e fundit edhe pse sfidat nuk do të mungojnë.

Shigjetari

Ju do të angazhoheni në vendosjen e disa strategjive të rëndësishme dhe marrjen e vendimeve jetike për biznesin në këtë muaj. Përpjekjet tuaja do të kenë sukses në javën e dytë të muajit, por java e tretë do t’ju gjejë nervozë. Ndërsa pjesa tjetër do të jetë një ngritje për karrierën tuaj.

Bricjapi

Gjatë këtij muaji do të keni sukses sidomos në marrjen e vendimeve të rëndësishme. Megjithëse do të kuptoni se u janë dhënë disa mundësi, do të keni vështirësi në pranimin e tyre. Do të mund t’i ktheni gjërat nën kontrollin tuaj në fazën e katërt të muajit. Gjithashtu do të sillni disa ndryshime pozitive në biznesin tuaj.

Ujori

Ky muaj do të jetë dëshmi e një suksesi të lartë. Do të bëheni më të guximshëm në vendimet tuaja dhe karriera do të arrijë nivelet e dëshiruara. Gjatë pjesës së fundit të muajit do të mendoni se nuk po jepni më të mirën tuaj dhe do të rrisni përpjekjet.

Peshqit

Gjatë muajit Gusht, të gjitha ata që zotërojnë një biznes do bëjnë përpjekjet e nevojshme për ta bërë atë më të dukshëm dhe fitimprurës. Do të ndesheni me disa vështirësi gjatë muajit, por do t’i tejkaloni me sukses. Ky do të jetë një muaj i dobishëm për ju në lidhje me karrierën tuaj.

/pavitrajyotish

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale