GTA VI: Thashethemet, spekulimet dhe gjithçka që dimë deri tani - Business Magazine Albania

GTA VI: Thashethemet, spekulimet dhe gjithçka që dimë deri tani

GTA VI: Thashethemet, spekulimet dhe gjithçka që dimë deri tani

Momenti që të gjithë dashamirët e GTA kanë pritur për më shumë se një dekadë, më në fund do të jetë këtu së shpejti. Rockstar Games është gati të zbulojë trailerin e parë të ofertës së saj të ardhshme, GTA VI, më 5 dhjetor. Dhe përpara prezantimit të trailerit, disa thashetheme dhe spekulime rreth asaj që loja ka në dyqan janë shfaqur në internet.

Traileri do të lançohet në orën 9:00 të mëngjesit ET. Traileri ka të ngjarë të zbulohet në kanalin zyrtar të Rockstar Games në YouTube, si dhe në X.
Meqenëse jemi afërsisht një ditë larg prezantimit të trailerit, le të hedhim një vështrim në gjithçka që pritet nga loja dhe thashethemet e ndryshme që kanë qarkulluar rreth lojës.

Lexo edhe:Financial Times rendit Mira Muratin mes 25 femrave më me ndikim për vitin 2023

Kthimi i hartës së Vice City?
Rockstar Games zbuloi datën e trailerit në një postim në Twitter dhe konfirmoi se traileri i parë i lojës do të dalë nesër.
Tani, nëse jeni një adhurues i vërtetë i GTA dhe i keni luajtur lojërat që nga ditët e Vice City, do të gjeni diçka të ngjashme. Ato pemë kokosi kundër perëndimit të diellit do t’ju kujtojnë plazhin e Vice City që ishte një vend i njohur në lojën e vitit 2002.

Raporte të ndryshme kishin pohuar më herët se harta GTA VI do të jetë e frymëzuar shumë nga harta e GTA Vice City. Dhe përdorimi i këtij imazhi të veçantë për të ndarë datën e zbulimit të trailerit të lojës duket të jetë një lëvizje e qëllimshme nga Rockstar, duke lënë të kuptohet drejt vendosjes së lojës. Megjithatë, asgjë nuk është konfirmuar ende dhe ne do të dimë më shumë për vendosjen e lojës vetëm nesër.

Fëmija i punonjësit të Rockstar Games pas një videoje të zbuluar
Ndërkohë, një raport i fundit sugjeroi se fëmija i një punonjësi të Rockstar Games kishte nxjerrë disa video të lojës në internet.

Eurogamer, një faqe lajmesh lojërash me bazë në MB, ishte i pari që ndau detaje rreth një llogarie TikTok të quajtur @i_see_in_4k. Kjo llogari postoi dy video të shkurtra gjatë fundjavës, duke pretenduar se ofronte një “vështrim të parë në GTA 6”. Videot shfaqnin klipe të shkurtra që shfaqnin atë që dukej të ishte harta e lojës.

Menjëherë pas postimeve të TikTok, GTABase, një faqe lajmesh lojërash, raportoi se këto pamje “të rrjedhura” ka të ngjarë të kenë origjinën nga fëmija i një punonjësi të Rockstar Games.

Deklarata e Rockstar Games
Rockstar Games kishte njoftuar publikimin e trailerit të lojës muajin e kaluar. Në deklaratë thuhej se ndërsa kompania plotëson 25 vjet në dhjetor, ajo ka pasur mundësinë të krijojë lojëra për të cilat është “e pasionuar”. Ekipi i Rockstar Games shprehu gjithashtu admirim për komunitetin e tyre, duke thënë se asgjë nuk do të ishte e mundur pa lojtarët e tyre.

IT

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0