Fotografo më shumë me karakteristikat e reja në Galaxy S10 dhe Galaxy Note10


 

Samsung Electronics njoftoi se do të sjellë karakteristika të reja, inovative të serisë flagship Galaxy S20 tek seritë Galaxy S10 dhe Galaxy Note10, përmes një azhurnimi të ardhshëm softuerësh, duke filluar nga muaji mars. Përdoruesit do të jenë në gjendje të kapin përmbajtje me teknologjinë më të fundit të softuerit të kamerave Galaxy, duke përfshirë edhe modalitetin popullor Single Take.

Për më tepër, përdoruesit do të kenë akses në një shumëllojshmëri të përmirësimeve softuerike, që e bëjnë tërë përvojën Galaxy më të këndshme dhe më komode. Le të shikojmë me detaje se si veçori të përzgjedhura Galaxy S20 do të funksionojnë në Galaxy S10 and Galaxy Note10.

 

Përvojë e Avancuar e Fotos dhe Videos

Ky përditësim i softuerit sjell përvojat e fotove dhe videove të përzgjedhura nga Galaxy S20 te Galaxy S10 dhe Note10. Me Single Take, qëndroni në moment teksa e kapni momentin duke përdorur teknologjinë e integruar të Inteligjencës Artificiale. Single Take përdor sistemin e kamerës dhe AI ​​për të kapur një numër fotografish dhe videosh menjëherë dhe rekomandon shkrepjen më të mirë për ju.

Me një modalitet të përmirësuar Night Mode në seritë Galaxy S10 dhe shtimin e Night Hyperlapse në të dy seritë Galaxy S10 dhe Note10, do të keni mundësi të kapni foto dhe video më të mahnitshme edhe në dritë të ulët.

Kur ta keni kapur imazhin e përsosur, Custom Filter ju lejon të krijoni filtrin tuaj me ngjyra dhe stile që ju pëlqejnë nga një foto e preferuar që shërben si frymëzim. Kjo krijon një filtër të ripërdorshëm që mund të aplikohet në fotografitë e ardhshme.

samsung

Për kineastin aspirues, Pro Video ju jep edhe më shumë kontroll, duke ju lejuar të rregulloni cilësimet si ISO, shutter speed dhe nivelin e ekspozimit. Ju gjithashtu mund të navigoni midis kamerave të përparme dhe të pasme ndërsa regjistroni video.

samsung

Galeri Inteligjente

Ky azhurnim sjell gjithashtu një shumëllojshmëri të veçorive të galerisë për t’ju ndihmuar të organizoni përmbajtjen tuaj. Kur shikoni një fotografi në galeri, mund të zmadhoni një imazh dhe të shtypni Quick Crop, të vendosur në këndin e sipërm të majtë, për të prerë fotot në çdo madhësi që dëshironi. Me aktivizimin e Clean View, aplikacioni Gallery grupon automatikisht së bashku fotografi të ngjashme me të njëjtin temë për një galeri më të organizuar. Përdoruesit mund të rishikojnë me lehtësi të shkrepura të ngjashme dhe të zgjedhin të preferuarën e tyre për të shërbyer si ikonë e grupit fotografik.

 

Mundësi të Lehta Shkëmbimi

Tani mund të ndani më shumë përmbajtje lehtësisht dhe shpejt. Quick Share, ju mund të shihni se cilat nga kontaktet tuaja janë afër dhe të ndani fotografi, video, apo edhe skedarë të mëdhenj me shumë njerëz në të njëjtën kohë. Me Music Share, mund të zgjasni lidhjen tuaj të çiftuar Bluetooth dhe nuk keni nevojë të shkëputeni që një mik të luajë muzikën e tij në një altoparlant ose në stereo në makinë.

samsung

Rreth Samsung Electronics
Samsung frymëzon botën dhe modelon të ardhmen me idetë dhe teknologjitë e tij transformuese. Kompania po ridimensionon botën e televizorëve, smartfonëve, pajisjeve që mbahen në trup, tabletëve, aparateve dixhitale, sistemeve të rrjetëzimit dhe memorieve, sistemeve LSI, zgjidhjeve teknologjike dhe LED. Për të rejat më të fundit, ju lutemi vizitoni faqen e risive më të fundit të Samsung në Adresën 

 

Për më shumë informacion, vizitoni  faqen Samsung

Must watch
Business Mag Nr. #22 - Dhjetor 2019

Kemi ndjekur me vëmendje zhvillimet në ekonomi, e në veçanti ata që ne i quajmë gjeneratorët e kësaj ekonomie, sipërmarrësit privatë. Padyshim që sfidat janë të mëdha. Tregje të pa konsoliduara, konkurrencë e pandershme në shumë sektorë, pak mundësi për financim dhe investime në projekte të reja, Por ne kemi vërejtur gjithashtu një dinamikë e dëshirë të madhe për të ecur përpara.

Në Numrin 22 të Revistës së Businessmag, ju do të gjeni sipërmarrës të dhjetëvjeçarit të fundit, të cilët po shënojnë historinë e tyre të suksesit pa u ndier. Aktivë, energjikë, vizionarë dhe shumë të thjeshtë, ata mund të jenë një model shumë i mirë për t’u ndjekur. I tillë është Urani. Pasioni për perfeksionizëm e siguri nuk ia ul ritmin marramendës të ngritjes dhe zhvillimit të një biznesi. Ai sot ka ngritur një rrjet biznesesh të tija dhe administron edhe sipërmarrje të tjera.

Në brendësi të revistës do të gjeni edhe sipërmarrës të tjerë, nga Shqipëria dhe Kosova.

Ky numër u është dedikuar personazheve të suksesshshëm dhe zhvillimit të aftësive në shërbim të tregut. Ndaj i kemi dedkuar një paketë speciale artikujsh kapitalit njerëzor, rëndësisë së tij, sfidave dhe projekteve të vitit të arshshëm, të prezantuara në Shkollën Verore organizuar nga projekti zviceran “Aftësi për Punë”.

Mes personazheve ju sjellim Brizida Delvina, administratore e një hoteli në Tiranë, Ajo ka zhvilluar një karrierë ideale në fushën e hoteleri-turizmit. Edhe pse Brizida pëlqen të rrijë larg vëmendjes, ajo është një model frymëzues dhe një mentore e mundshme, tashmë edhe për ju që do …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale