Festë dhe dhurata për fëmijët e policëve të rënë në detyrë dhe fëmijëve jetim - Business Magazine Albania

Festë dhe dhurata për fëmijët e policëve të rënë në detyrë dhe fëmijëve jetim

Bizneset dhe grupet e sipërmarrjeve angazhohen cdo fund vit për të mbështetur grupet në nevojë, shtëpitë e fëmijës, etj.

Një prej grupit të fëmijëve me sfida të shtuara në jetë, janë fëmijët e policëve të rënë në krye të detyrës.

Për këtë grup fëmijësh ka tregutar vëmendje Grupi Eurosig-Insig-UBA Bank, duke ofruar drekë dhe dhurata për ta, për t’u treguar që nuk janë vetëm. Ne e sjellim këtë shembull, me shpresën që sa më shumë sipërmarrje vendase të mbështesin fëmijët dhe të moshuarit në këto ditë festash.

Presidenti i Grupit Eurosig, Z. Kadri Morinaj, u kujdes personalisht që për këta fëmijë të shtrohej një drekë dinjitoze tek Bar Restaurant Piazza, duke kënaqur secilin prej tyre edhe me dhurata.
Në këtë festë të fundvitit ishin të pranishëm edhe Ministri i Brendshëm, Z. Taulant Balla, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Z. Muhamet Rrumbullaku si dhe familjarë të Policëve të Rënë në Detyrë.
Z. Morinaj falenderoi këta fëmijë që u bënë pjesë e festës, të cilët nuk e kanë jetën shumë të lehtë. Gjithashtu tregoi gatishmëri për të qenë përkrah tyre në momentet e tyre të vështira.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0