Team Albania robotics “Robot Reveal”


team-albania-robotics-robot-reveal-businessmag

Ekipi i robotikës i cili përfaqëson Shqipërinë Konkursin e Parë Inagurues të Robotikës në in Washington D.C, ka kënaqësinë t’ju ftojë në “Robot Reveal”.

Lexoni më shumë: Team Albania, grupi që do të përfaqësojë Shqipërinë në “FIRST Global Challenge” në SHBA

Ekipi ynë ka punuar shumë fortë gjatë këtyre muajve dhe ndihet më gati se kurrë. Eventi do të zhvillohet në Qendrën e Inovacionit Protik.

Ju mirëpresim ditën e Enjte, 29 Qershor në orën 6 pasdite!

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale