Një kapitull i ri në fushën e hotelerisë


WHTC20 është e para në një seri të gjatë, që do të mbledhë çdo vit drejtuesë në industrinë e hotelerisë, pronarë & menaxherë hotelesh dhe investitor, për të diskutuar dhe provuar risitë dhe metodat e fundit që mund ti ndihmojnë ata në përmirësimin e veprimtarive të tyre, rritin efikasitetin, ulin kostot, rrisin të ardhurat dhe eksplorojnë tregje të reja për t’u zhvilluar.

#WHTC20 do të jetë konferenca më e madhe e teknologjisë për hotele në rajon me 350+ pjesëmarrës nga Shqipëria, Kosova, Mali i Zi dhe Maqedonia e Veriut.

Gjatë #WHTC20 Softmogul do të shfaqë inovacionet dhe risitë e tij më të fundit, të cilat do të bëhen së shpejti tendencat e kësaj dekade në hoteleri dhe teknologjinë e hoteleve. Në këtë event inaugurues ne jemi të nderuar të mirëpresim hotelierin më të njohur në botë, Z. Anthony Melchiorri, shfaqja e famshme ndërkombëtare e të cilit, Hotel Impossible, hyn këtë vit në sezonin e 9-të të saj.

Regjistrohu këtu

Lexo: Finance Open Innovation Workshop

Folësit e eventit

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale