Nga një ëndërr, drejt një biznesi të suksesshëm - Business Magazine Albania

Nga një ëndërr, drejt një biznesi të suksesshëm

17-04-2024 18:00:00 Join

Fillimi i një biznesi është emocionues dhe frikësues. Gjatë rrugës, do të përballeni me shumë sfida dhe vendime të vështira.
Bashkohuni  në këtë event ku do të mësoni se si të validoni idenë tuaj të biznesit, të krijoni vlerë dhe të vendosni bazat për një startup të suksesshëm.

Do të keni mundësinë të mësoni se si mentorimi i biznesit mund t’ju ndihmojë të përmbushni qëllimet tuaja, si dhe do të keni mundësinë të lidheni me një mentor biznesi për mentorim individual të personalizuar.

Çfarë do të përmbajë ky event?

Sesioni 1: Sfida e Sipërmarrjes
Nëse nuk përgatiteni mirë, ka shumë mundësi të bini në kurthet e zakonshme të fillimit të një biznesi. Së bashku do të studiojmë një rast real të një biznesi të ri dhe të vogël nga Ballkani që i ka tejkaluar ato gracka dhe sfida.

Sesioni 2: 7 Pyetjet kryesore për të shmangur dështimin
Zbuloni se cilat janë 7 pyetjet kritike që duhet t’u përgjigjeni për suksesin e biznesit. Duke përdorur shembuj të botës reale, ju do të mësoni se si të rafinoni vlerën që ofroni dhe të testoni modelin e biznesit për t’u siguruar që plotësoni nevojat e tregut.

Sesioni 3: Hapi tjetër drejt suksesit
Mësoni se si Programi GrowBiz Startup Coaching mund të personalizojë 7 Pyetjet për biznesin tuaj. Dëgjoni histori suksesi, njihuni me procesin tonë të mentorimit dhe mësoni se si të aplikoni në programin tonë për ta kthyer ëndrrën tuaj të biznesit në realitet.

Regjistrohu falas
17 Prill 2024, 18:00 – 21:00

Vendi: TechSpace

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0