Mërgim Cahani (Gjirafa) @ Startup Grind Tirana - Business Magazine Albania

Mërgim Cahani (Gjirafa) @ Startup Grind Tirana


Mërgim Cahani is the Founder & CEO of Gjirafa, Inc (www.gjirafa.com), the Albanian Search Engine. He is also the Founder of iziSurvey, a mobile software solution, and Phronesis Technologies, a software development company.

Mergim has over 15 years of industry experience in technology and management field with various firms in the United States. Previously, in New York, Mergim worked for Broadridge Financial Solutions, an Adjunct Assistant Professor with the department of Computer Science at St. John’s University, and an executive management consulting program at Morgan Stanley Smith Barney. His education includes a Summa Cum Laude BSc degree in Computer Science, an MSc degree in Computer Science from New York University, and an MBA degree with honors majoring in Executive Management from The Tobin College of Business at St. John’s University, all in New York.

Buy Your Ticket NOW!

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #31 - Prill 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0