Finalja e Uplift do të mbahet në 17 Janar - Business Magazine Albania

Finalja e Uplift do të mbahet në 17 Janar

17-01-2022 17:30:00 Join

Tirana, tashmë Kryeqyteti Europian i Rinisë i përzgjedhur zyrtarisht për vitin 2022, po përgatitet të presë Ditën e 3-të Demo të akseleratorit Europian në Shqipëri, Uplift Western Balkans. Programit 4-mujor të akselerimit i vjen fundi më 17 janar 2022.

Duke filluar nga ora 17:30 deri në orën 20:00, 10 finalistë do të vlerësojnë progresin e tyre në qendër të vëmendjes së mediave, partnerëve dhe mbështetësve të Uplift Western Balkans, me synimin për të tërhequr investitorë engjëj. Kjo Ditë Demo është ngjarja më e rëndësishme e programit të akselerimit ku çdo startup do të ketë mundësinë të takohet me investitorët gjatë Investor Connect. Më pas, ata do të prezantojnë biznesin e tyre në skenë përpara jurisë së Uplift dhe një audience të kufizuar të startup-eve, sipërmarrësve, miqve dhe familjes, mbështetësve dhe partnerëve. Nëse dëshironi të shihni arritjet e themeluesve me ndihmën e mbi 50 ekspertëve, regjistrohuni tani për Ditën Demo të Uplift.

Vendndodhja: Salla e Koncerteve “Tonin Harapi”, STV-13, Rruga e Elbasanit, Tiranë

Axhenda e 𝐃𝐞𝐦𝐨-𝐃𝐚𝐲:

𝟏𝟔:𝟎𝟎-𝟏𝟔:𝟑𝟎 Regjistrimi

𝟏𝟔:𝟑𝟎-𝟏𝟕:𝟑𝟎 Investor Connect. Takime të shpejta me investitorë ndërkombëtarë (𝒄𝒍𝒐𝒔𝒆𝒅/𝒊𝒏𝒕𝒆𝒓𝒏𝒂𝒍 𝒂𝒄𝒕𝒊vity) 

Axhenda e mëposhtme është një aktivitet i hapur për audiencën.

𝟏𝟕:𝟑𝟎-𝟏𝟕:𝟒𝟓 Regjistrimi i të ftuarëve (vetëm personat e regjistruar me ftesa të konfirmuara mund të marrin pjesë)

𝟏𝟕:𝟑𝟎 – 𝟏𝟕:𝟒𝟓-𝟏𝟖:𝟎𝟎 Hapja

𝟏𝟖:𝟎𝟎-𝟏𝟗:𝟎𝟎 Prezantimi i Startup-eve | Programi i Demo Day| Fillimi i Live Pitches

𝟏𝟗:𝟎𝟎 Vlerësimi

𝟏𝟗:𝟎𝟎 – 𝟏𝟗:𝟑𝟎 Folësi kryesor

𝟐𝟎:𝟎𝟎 Shpallja e fituesit (Çmimi kryesor në para dhe çmime të tjera interesante)

𝟐𝟎:𝟏𝟓 Networking

Shënim: Pjesëmarrja në këtë event do të jetë e kufizuar dhe për të marrë pjesë në këtë event, duhet të plotësoni një formular duke ndjekur këtë url https://lnkd.in/eS6RxxUF

Hyrja në këtë event pranohet vetëm me ftesë të konfirmuar, e cila mund të sigurohet duke plotësuar këtë formular. Përdorimi i maskave për fytyrën dhe ruajtja e distancës fizike në auditor do të jetë një rregull i detyrueshëm. Pas plotësimit të këtij formulari, Uplift do t’ju dërgojë një ftesë zyrtare me kodin QR të bashkangjitur.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0