Finalja e Uplift do të mbahet në 17 Janar - Business Magazine Albania

Finalja e Uplift do të mbahet në 17 Janar

17-01-2022 17:30:00 Join

Tirana, tashmë Kryeqyteti Europian i Rinisë i përzgjedhur zyrtarisht për vitin 2022, po përgatitet të presë Ditën e 3-të Demo të akseleratorit Europian në Shqipëri, Uplift Western Balkans. Programit 4-mujor të akselerimit i vjen fundi më 17 janar 2022.

Duke filluar nga ora 17:30 deri në orën 20:00, 10 finalistë do të vlerësojnë progresin e tyre në qendër të vëmendjes së mediave, partnerëve dhe mbështetësve të Uplift Western Balkans, me synimin për të tërhequr investitorë engjëj. Kjo Ditë Demo është ngjarja më e rëndësishme e programit të akselerimit ku çdo startup do të ketë mundësinë të takohet me investitorët gjatë Investor Connect. Më pas, ata do të prezantojnë biznesin e tyre në skenë përpara jurisë së Uplift dhe një audience të kufizuar të startup-eve, sipërmarrësve, miqve dhe familjes, mbështetësve dhe partnerëve. Nëse dëshironi të shihni arritjet e themeluesve me ndihmën e mbi 50 ekspertëve, regjistrohuni tani për Ditën Demo të Uplift.

Vendndodhja: Salla e Koncerteve “Tonin Harapi”, STV-13, Rruga e Elbasanit, Tiranë

Axhenda e 𝐃𝐞𝐦𝐨-𝐃𝐚𝐲:

𝟏𝟔:𝟎𝟎-𝟏𝟔:𝟑𝟎 Regjistrimi

𝟏𝟔:𝟑𝟎-𝟏𝟕:𝟑𝟎 Investor Connect. Takime të shpejta me investitorë ndërkombëtarë (𝒄𝒍𝒐𝒔𝒆𝒅/𝒊𝒏𝒕𝒆𝒓𝒏𝒂𝒍 𝒂𝒄𝒕𝒊vity) 

Axhenda e mëposhtme është një aktivitet i hapur për audiencën.

𝟏𝟕:𝟑𝟎-𝟏𝟕:𝟒𝟓 Regjistrimi i të ftuarëve (vetëm personat e regjistruar me ftesa të konfirmuara mund të marrin pjesë)

𝟏𝟕:𝟑𝟎 – 𝟏𝟕:𝟒𝟓-𝟏𝟖:𝟎𝟎 Hapja

𝟏𝟖:𝟎𝟎-𝟏𝟗:𝟎𝟎 Prezantimi i Startup-eve | Programi i Demo Day| Fillimi i Live Pitches

𝟏𝟗:𝟎𝟎 Vlerësimi

𝟏𝟗:𝟎𝟎 – 𝟏𝟗:𝟑𝟎 Folësi kryesor

𝟐𝟎:𝟎𝟎 Shpallja e fituesit (Çmimi kryesor në para dhe çmime të tjera interesante)

𝟐𝟎:𝟏𝟓 Networking

Shënim: Pjesëmarrja në këtë event do të jetë e kufizuar dhe për të marrë pjesë në këtë event, duhet të plotësoni një formular duke ndjekur këtë url https://lnkd.in/eS6RxxUF

Hyrja në këtë event pranohet vetëm me ftesë të konfirmuar, e cila mund të sigurohet duke plotësuar këtë formular. Përdorimi i maskave për fytyrën dhe ruajtja e distancës fizike në auditor do të jetë një rregull i detyrueshëm. Pas plotësimit të këtij formulari, Uplift do t’ju dërgojë një ftesë zyrtare me kodin QR të bashkangjitur.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #27 - Nëntor 2021

Miq, lexues të BusinessMag,

Ky numër i ri revistës vjen në një sezon të nxehtë plot me zhvillime interesante në botën e startupeve. Jam i sigurt që secili nga ju është i ngarkuar shumë më tepër se në çdo periudhë tjetër në përpjekjet për të çuar gjërat përpara, ndaj ju falenderoj që po gjeni kohën për të lexuar këto rreshta. 

Dikush më pyeti sot, sa optimist je për të ardhmen? U përgjigja pa menduar, se kjo nuk është pyetje për një sipërmarrës. Ne optimizmin e kemi në gjak, pasi është stimuli kryesor që çon përpara iniciativat e çuditshme që ndërmarrim, shpesh pa u menduar gjatë! 

Këtë optimizëm përpiqemi ta sjellim në faqet në vazhdim nëpërmjet intervistave me personazhe të njohur dhe të panjohur, të cilët me punën e tyre të përditshme ndikojnë në jetën e mijëra njerëzve përreth. 

Me punën që bëjnë, me historitë që rrëfejnë mbi sfidat e ndryshme, mes dështimesh dhe suksesesh ata/ato frymëzojnë, motivojnë duke përshkruar maratonat vetjake drejt suksesit; pavarësisht pengesave, duke kaluar nga dështimi në dështim, por pa humbur entuziazmin (siç thotë dhe Churchill). 

Njihuni …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0