EasyPay përzgjidhet si  Ofruesi më i Mirë i Pagesave në Shqipëri

EasyPay

EasyPay është përzgjedhur si “Best Payment Solution Provider Albania 2020” (Ofruesi më i mirë i Zgjidhjes së Pagesave në Shqipëri 2020), nga Global Banking and Finance Awards, përkrah emrave të mëdhenj të industrisë ndërkombëtare. Renditjen e plotë të çmimeve, që u janë akorduar kompanive financiare dhe institucioneve bankare  mund ta lexoni, duke klikuar këtu.

Lexoni: Arelena Shala dhe Ylli Dalladaku, dy kadetët e parë nga Kosova të diplomuar në West Point

EasyPay është platforma e parë e pagesave online, përmes celularit në Shqipëri – e disponueshme në iOS, Android dhe Windows. EasyPay është partner zyrtar i Transferimit të Parave Ria.

Nëse shkarkoni aplikacionin dhe regjistroheni, nëpërmjet EasyPay mund të paguani faturat e energjisë, të ujit, gjobat e policisë, faturat e internetit, mund të kryeni transferta parash, etj.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale