EasyAlbania, një marketplace për tregtinë online - Business Magazine Albania

EasyAlbania, një marketplace për tregtinë online

EasyAlbania

Po lançohet së fundi EasyAlbania, një platformё ku do tё marrin pjesё dhe do tё pёrdorin hapёsirёn pёr tё ekspozuar produktet apo shërbimet e tyre deri nё 1000 biznese shqiptare, tё cilat nuk i kanё mundёsitё pёr tё krijuar insfrastrukturёn e tyre online. Nё eventin e hapjes pritet tё marrin pjesё Kryetari i Bashkisё Tiranё, Erion Veliaj, Ines Moçostepa, Presidente e Bashkimit të Dhomave të Industrisë dhe Tregtisë, Elsa Håstad, Ambasadore e Suedisë në Shqipëri.

EasyAlbania, u themelua nga znj. Sabi Osmani. Ajo ёshtё edhe Drejtore e Global Women Albania & Kosovo si dhe anëtare e Dhomës Ekonomike të Gruas.

Sabi njihet si aktiviste e rrjetit të biznesit në Shqipëri dhe fuqizimit të rolit të gruas në biznes dhe shoqëri. Misioni i saj është krijimi i një platforme që ju jep mundësi bizneseve të vogla dhe të mesme të krijojnё dyqanin e tyre online. Kjo nismë nisi me vendosjen e Infrastrukturës së EasyAlbania në dispozicion të individëve që shesin produkte Made in Albania dhe në fokus krijuesit e punimeve tekstile apo artizanale. Produkte plotësisht shqiptare, të dizenjuara me stilin tradicional nga gratë në zonat rurale dhe jo vetëm. EasyAlbania nxit vazhdimësinë e prodhimit të produkteve bio si mjalti, rakia, vera dhe bimët medicinale në kushte shtëpie dhe në mënyrë artizanale. Nxitjen e vazhdimësisë së prodhimit të këtyre produkteve EasyAlbania e mundëson duke krijuar për ta një treg pa kosto. Çdo individ që prodhon të tilla produkte, nuk paguan pranë EasyAlbania.

100+ biznese janë bërë tashmë pjesë e këtij marketplace-i.

Lexo: Mark Zuckerberg: Po ‘riparojmë’ Facebook për ta përshtatur me moshat e reja

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #27 - Nëntor 2021

Miq, lexues të BusinessMag,

Ky numër i ri revistës vjen në një sezon të nxehtë plot me zhvillime interesante në botën e startupeve. Jam i sigurt që secili nga ju është i ngarkuar shumë më tepër se në çdo periudhë tjetër në përpjekjet për të çuar gjërat përpara, ndaj ju falenderoj që po gjeni kohën për të lexuar këto rreshta. 

Dikush më pyeti sot, sa optimist je për të ardhmen? U përgjigja pa menduar, se kjo nuk është pyetje për një sipërmarrës. Ne optimizmin e kemi në gjak, pasi është stimuli kryesor që çon përpara iniciativat e çuditshme që ndërmarrim, shpesh pa u menduar gjatë! 

Këtë optimizëm përpiqemi ta sjellim në faqet në vazhdim nëpërmjet intervistave me personazhe të njohur dhe të panjohur, të cilët me punën e tyre të përditshme ndikojnë në jetën e mijëra njerëzve përreth. 

Me punën që bëjnë, me historitë që rrëfejnë mbi sfidat e ndryshme, mes dështimesh dhe suksesesh ata/ato frymëzojnë, motivojnë duke përshkruar maratonat vetjake drejt suksesit; pavarësisht pengesave, duke kaluar nga dështimi në dështim, por pa humbur entuziazmin (siç thotë dhe Churchill). 

Njihuni …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0