Dronët zëvendësojnë modelet në pasarelën e Dolce & Gabanna


Jetojmë në vitin 2018 dhe njerëzit janë të dalë mode.

Dolce & Gabanna, i ka zëvendësuar njerëzit me teknologjinë.

Në pasarelën e zhvilluar në Milano, dronë fluturues u shfaqën duke mbajtur modelet e reja të çantave të shtëpisë së modës. Shtatë dronë fluturuan sipër pistës, secili me një kuletë prej lëkure dhe xhevahire të mbushur nga koleksioni më i fundit i kompanisë Vjeshtë Dimër 2018/19.

Audiencës iu kërkua të fiknin Wi-Fi në telefonat e tyre, gjithashtu dhe hotspotin.

Java e modës së Milanit paraqiti variante të ndryshme për konceptet e teknologjisë high-tech.

Alessandro Michele prezantoi koleksionin Gucci Cyborg, ku programi përfshinte modele që mbanin versione 3D të kokave të tyre.

Mesa duket zhvillimet e teknologjisë po depërtojnë në çdo fushë të jetës sonë.

/Geek.com

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale