Dr. Kalpesh Patel i ftuar në “Suksesi është qëllimi yt” flet për këmbënguljen dhe zhvillimin personal

suksesi

Emisioni “Suksesi është qëllimi yt”, është emision në të cilin intervista dhe biseda që zhvillohet rrjedh në mënyrë spontane, kësisoj, nuk i ngjason një modeli tradicional të intervistës dhe emisionit.

Ndër të tjera, nuk sjell vetem suksesin e personave të suksesshëm vetëm në Kosovë, por sjell edhe përvojën dhe çelësin e suksesit edhe të personave, që vijnë nga vendet e tjera të Europës dhe vendeve të përtej Oqeanit.

Këtë javë, në emision është i ftuar  Dr. Kalpesh V. Patel, i cili do të ndajë rrugëtimin e tij të suksesit.

Emisionin e plotë mund ta shikoni më poshtë:

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale