Doganat, 12 perqind te ardhura me shume në Tetor - Business Magazine Albania

Doganat, 12 perqind te ardhura me shume në Tetor


Doganat njoftuan se te ardhurat e grumbulluara ne Tetor ishin 12 perqind me te larta, se sa i njejti muaj i vitit te kaluar.

Permes nje njoftimi zyrtar, Drejtoria e Pergjithshme e Doganave ben te ditur se, muajin qe lame pas u arketuan 14 miliarde e 815 milione leke ne total, duke realizuar keshtu planin e vendosur ne buxhet.

Ne njoftimin e shperndare per mediat, administrata doganore ben nje krahasim edhe per gjithe periudhen 13-mujore te drejtimit te ri, krahasuar me qeverisjen e meparshme.

Sipas shifrave, gjate kesaj kohe, ne total administrata doganore ka arketuar 20 miliarde leke ose 200 milione dollare me shume se qeverisja e kaluar, çka sipas doganave perben nje rekord historik.

Top Channel

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0