Disa ide biznesi me kosto të ulët - Business Magazine Albania

Disa ide biznesi me kosto të ulët


Franshizat me kosto më të ulëta në hyrje mund t’a bëjnë më të lehtë për ju që të planifikoni të bëheni shefi i vetvetes.

Më poshtë keni disa burime se ku mund të gjeni mundësi të suksesesshme:

Ide Kreative
• Arte dhe Vepra artizanale
• Konsulent kreativiteti
• Projektues i brendshëm
• Bizhuteri

Bëni atë që doni
• Freelancing në ekspertizën tuaj
• Biznes Hobi
• Biznes Sporti

Shitje produktesh
• Shporta / kioskë
• Shitje e drejtpërdrejtë
• eBay

Biznese B-to-B
• Mbështetje për Biznese
• Konsulent biznesi
• Specialist në siguri
• Asistent biznesi virtual

Shërbime personale
• Kujdesi për fëmijët
• Kujdesi për të moshuarit
• Këshilltar financiar
• Organizator
• Portier Personal
• Konsulent dasme

Shërbime të tjera
• Pastrim
• Planifikim Eventesh
• Fotograf

Burimi: entrepreneur.com

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0