Disa ide biznesi me kosto të ulët


Franshizat me kosto më të ulëta në hyrje mund t’a bëjnë më të lehtë për ju që të planifikoni të bëheni shefi i vetvetes.

Më poshtë keni disa burime se ku mund të gjeni mundësi të suksesesshme:

Ide Kreative
• Arte dhe Vepra artizanale
• Konsulent kreativiteti
• Projektues i brendshëm
• Bizhuteri

Bëni atë që doni
• Freelancing në ekspertizën tuaj
• Biznes Hobi
• Biznes Sporti

Shitje produktesh
• Shporta / kioskë
• Shitje e drejtpërdrejtë
• eBay

Biznese B-to-B
• Mbështetje për Biznese
• Konsulent biznesi
• Specialist në siguri
• Asistent biznesi virtual

Shërbime personale
• Kujdesi për fëmijët
• Kujdesi për të moshuarit
• Këshilltar financiar
• Organizator
• Portier Personal
• Konsulent dasme

Shërbime të tjera
• Pastrim
• Planifikim Eventesh
• Fotograf

Burimi: entrepreneur.com

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale