Dëshironi të udhëtoni falas në të gjithë Europën? Ja cila është kompania që ua mundëson këtë - Business Magazine Albania

Dëshironi të udhëtoni falas në të gjithë Europën? Ja cila është kompania që ua mundëson këtë


A keni ëndërruar ndonjëherë të udhëtoni nëpër botë falas?

Dy udhëtarë mund ta bëjnë këtë, pasi kompania aventuriere Busabout kërkon kandidatë entuziastë të gatshëm për të rrëmbyer një aparat fotografik dhe të udhëtojnë nëpër Europë.

Kompania kërkon të punësojë një ambasador brandi dhe një video producer, të cilët do të kalojnë muaj duke udhëtuar nëpër ishuj, fshatra dhe përgjatë brigjeve të Europës, duke dokumentuar udhëtimin përgjatë rrugës.

Të dy do të jenë përgjegjës që të punojnë si një ekip për të prodhuar video të udhëtimit, postime në blogje dhe përmbajtje në mediat sociale në atë që kompania e quan “një udhëtim i jetës.”

Aventura do të përfshijë çdo gjë “nga shëtitjet idilike përgjatë Seine, vizitat në kështjellat e lashta të Republikës Çeke dhe ngjitjen në majën më të lartë të Europës në Alpet Zviceriane për të lundruar me vela në ujrat e kristalta të bregut Adriatik, rrugëtimi mahnitës i ishujve të Greqisë, Festë në Ibiza dhe një birrë (ose tre) në Oktoberfest “, sipas përshkrimit të punës.

Fluturimet, strehimet dhe ekskursionet janë të përfshira në punë, pasi është një ndihmë e përditshme ushqimore. Kandidatët duhet të jenë mbi 18 vjeç dhe duhet të kenë një pasaportë të vlefshme ose vizë për të udhëtuar në Europë për të paktën 180 ditë.

Busabout po pranon aplikime për pozicionet deri më 5 mars.

Për më shumë informacione klikoni Këtu.

Andre

burimi: travelandleisure

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0