Startup

Pse Suedia prodhon kaq shumë startup-e?

Neada Muçaj 2 vjet më parë
EU Corner

Raiffeisen Bank International, banka e parë austriake që i bashkohet Institutit të Kërkimeve Blockchain

Lajme

KE, propozon hapjen e negociatave. Po ekonomia si është?

Lajme

Patentat shqiptare, së shpejti do të njihen edhe në këto shtete të BE

Lajme

Për të reduktuar ndotjen e ajrit, Brukseli ofron transport publik falas

Lajme

Në këtë shtet studentët paguhen që të studiojnë

EU Corner

Lufthansa është e vetmja linjë ajrore me pesë yje në Europë

Lajme

Aeroporti i Prishtinës ”Adem Jashari” shpallet fitues i dy çmimeve prestigjioze

Lajme

Akademia, aplikacioni nga Kosova triumfon në garën rajonale për “Biznes plane të Gjelbërta dhe Inovative”

Lajme

Gjirafa Inc lançon projektin më të ri për pajisjet elektronike, Gjirafa50 Outlet