Buxheti 2016, sipas Sejkos të sjellë reduktim të defiçitit

Buxheti 2016, sipas Sejkos të sjellë reduktim të defiçitit


Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko raporton sot në Komisionin Parlamentar të Ekonomisë për buxhetin e vitit të ardhshëm. Gjatë fjalës së tij, Sejko kërkoi që ky buxhet të sjellë reduktim të deficitit. Ai tha se borxhi publik është dobësia më e madhe e ekonomisë.

“Paketa fiskale kërkon ekzaminim të kujdesshëm. Borxhi publik është dobësia më e madhe e ekonomisë. Buxheti 2016 duhet të sjellë reduktim të defiçitit. Buxheti të ndihmojë qëndrueshmërinë e financave,” tha Sejko.

/Balkanweb/

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #32 - Gusht 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0