Atletet futuriste të Nike, mund t’i komandoni me një aplikacion


Nëse jeni admirues i filmave “Back to the Future” apo thjesht ju pëlqejnë shumë atletet, do t’ju pëlqejë edhe ky lajm: Nike ka prezantuar atlete të përballueshme që lidhen vetë.

Atletet Adapt BB janë publikuar këtë të Djelë në web dhe thuajse janë shitur të gjitha.

Sipas Nike, këto atlete janë dizenjuar për një ecje më të rehatshme. “Nike Adapt BB është atletja jonë e parë që lidhet vetë e prodhuar për ata që luajnë basketboll,” shkruhet në faqen e Nike.

Falë një aplikacioni mobile që lidhet me këpucët nëpërmjet Bluetooth,  përdoruesit mund të rregullojnë  përshtatjen e lidhëseve. Aplikacioni Adapt, është i disponueshëm për iOS dhe Android. Ai ndryshon gjithashtu dhe dy ngjyrat LED në këpucë.

“Të forta, por njëkohësisht fleksibël, ato përshtaten në këmbë duke ju dhënë një ndjesi sigurie gjatë lojës. Ky opsion mundësohet nga aplikacioni Nike Adapt, i cili ju lejon të rregulloni karakteristikat përmes smartphone-it tuaj.”

https://twitter.com/Nike/status/1085182211010134016

Mesa duket e ardhmja ka mbërritur.

Çmimi real i atleteve është 350 dollarë. I shtrenjtë, por më i përballueshëm krahasuar me brandet e tjera që kanë prodhuar atlete futuriste.

/Today

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale