Asteroidi 2002 AM31 do te kaloje prane tokes ne 22 korrik


Asteroidi 2002 AM31 do te afrohet me token ne 22 korrik. Trupi qiellor do te kaloje vetem 5,2 milion kilometra nga planeti.

Nje distance qe eshte 13,7 here me e larte se ajo e tokes me henen. Kalimi i asteroidit do te transmetohet direkt nga webi vezhgues Prescott ne

Arizona dhe nga teleskopi i Ishujve Canarie, ne brigjet perendimore te zones se Afrikes.

Ne kete menyre te gjithe mund te marrin pjese ne internet per te pare kalimin e asteroidit, qe u zbulua ne 2002-in nga NASA dhe qe i perket Pha, asteroideve potencialisht te rrezikshem, sepse ka rrezik te larte ne impaktin me token.

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale