Asteroidi 2002 AM31 do te kaloje prane tokes ne 22 korrik - Business Magazine Albania

Asteroidi 2002 AM31 do te kaloje prane tokes ne 22 korrik


Asteroidi 2002 AM31 do te afrohet me token ne 22 korrik. Trupi qiellor do te kaloje vetem 5,2 milion kilometra nga planeti.

Nje distance qe eshte 13,7 here me e larte se ajo e tokes me henen. Kalimi i asteroidit do te transmetohet direkt nga webi vezhgues Prescott ne

Arizona dhe nga teleskopi i Ishujve Canarie, ne brigjet perendimore te zones se Afrikes.

Ne kete menyre te gjithe mund te marrin pjese ne internet per te pare kalimin e asteroidit, qe u zbulua ne 2002-in nga NASA dhe qe i perket Pha, asteroideve potencialisht te rrezikshem, sepse ka rrezik te larte ne impaktin me token.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #32 - Gusht 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0