Altman dhe Mira Murati, në një intervistë me të pathënat e tyre për çështjen e OpenAI - Business Magazine Albania

Altman dhe Mira Murati, në një intervistë me të pathënat e tyre për çështjen e OpenAI

Altman dhe Mira Murati, në një intervistë me të pathënat e tyre për çështjen e OpenAI

Kur bordi i OpenAI i kërkoi Sam Altman-it të kthehej një ditë pasi e pushuan nga puna, ai fillimisht u ndje sfidues, i lënduar dhe i zemëruar.

“Më deshën disa minuta që të largohesha prej saj dhe të kapërceja egon dhe emocionet për të qenë si: “Po, sigurisht që dua ta bëj këtë”, më tha ai në telefon të mërkurën. “Natyrisht, e doja vërtet kompaninë dhe e kisha futur forcën time jetësore në këtë për katër vitet e gjysmë të fundit me kohë të plotë, por me të vërtetë më shumë se kaq në shumicën e kohës sime. Dhe ne po bëjmë një përparim kaq të madh në misionin për të cilin më intereson kaq shumë, misionin e AGI-së të sigurt dhe të dobishme.”

Pas një përpjekjeje për grusht shteti në sallën e bordit që zgjati pesë ditë, Altman u kthye zyrtarisht si CEO i OpenAI të mërkurën. Investitori më i madh i kompanisë, Microsoft, po planifikon të marrë gjithashtu një vend në bord pa të drejtë vote.

Gjatë intervistës me The Verge, transmetuar nga Business Magazine, , Altman vazhdimisht refuzoi t’i përgjigjej pyetjes kryesore në mendjen e të gjithëve: pikërisht pse u pushua nga puna fillimisht. Bordi i ri i OpenAI, i udhëhequr nga Bret Taylor, do të kryejë një hetim të pavarur për atë që ndodhi. “Unë e mirëpres shumë atë,” tha Altman.

Lexo edhe:Telenovela e OpenAI: Nga emërimi i Mira Murati si CEO deri tek rikthimi i Altman

Më poshtë është intervista e plotë me CEO të OpenAI Sam Altman dhe CTO Mira Murati, e redaktuar lehtë për qartësi:

Sam, do të doja t’i drejtohesha, së pari, “elefantit në dhomë”, që është se ne ende nuk e dimë saktësisht pse u pushuat nga puna. Pse mendoni se ju pushuan nga puna?

Sam Altman: Bordi do të bëjë një rishikim të pavarur këtu. Unë e mirëpres shumë atë. Nuk kam shumë për të thënë tani, por mezi pres të mësoj më shumë.

Pse mendoni se bordi tha se humbi besimin tek ju?

SA: Kjo do të jetë një pyetje më e mirë për ta.

Ju thatë në X vetëm tani se “është e qartë se ka pasur keqkuptime të vërteta” mes jush dhe anëtarëve të bordit. Cilat ishin ato keqkuptime?

SA: Nuk ndihem ende gati të flas për këtë. Mendoj se është shumë e rëndësishme që ky proces rishikimi të vazhdojë. Jam i lumtur të flas për çdo gjë që e shikon përpara. Dhe unë imagjinoj se do të ketë një kohë kur jam shumë i lumtur të flas për atë që ndodhi këtu, por jo tani.

A mund të më thoni pse nuk mund të flisni për këtë tani?

SA: Unë thjesht dua ta lë këtë proces të shkojë dhe të mos ndërhyj.

Ju folët për Ilya Sutskever [shkencëtari kryesor i OpenAI] në shënimin tuaj [për punonjësit]. A mund të më tregoni pak se pse ai ndryshoi mendje dhe vendosi të qëndrojë me të gjithë të tjerët?

Mira Murati: Nuk e dimë. Këtë duhet ta pyesni Ilya-n.

Sam, cila ishte, në retrospektivë, forca kryesore lëvizëse këtu që të bëri të ktheheshe?

SA: Ishte vërtet interesante. Të shtunën në mëngjes, disa nga bordi më thirrën dhe më pyetën nëse do të isha gati për të folur për këtë. Dhe reagimi im i menjëhershëm ishte një lloj sfide. Ishte sikur, “O njeri, jam i lënduar dhe i zemëruar, dhe mendoj se kjo është e keqe.”

Dhe më pas, shumë menjëherë, fillova të mendoja, sikur, padyshim, që e doja shumë kompaninë dhe kisha derdhur forcën time të jetës në këtë për katër vitet e gjysmë të fundit me kohë të plotë, por me të vërtetë më shumë se kaq në shumicën e kohës sime. Dhe ne po bëjmë një përparim kaq të madh në misionin që më intereson kaq shumë, misionin e AGI të sigurt dhe të dobishme. Por, edhe njerëzit këtu dhe të gjithë partnerët që kanë marrë baste kaq të mëdha për ne, dhe Mira dhe ekipi drejtues dhe të gjithë njerëzit këtu që bëjnë punë të jashtëzakonshme. M’u deshën disa minuta që të largohesha prej saj dhe të kapërceja egon dhe emocionet për të thënë: “Po, sigurisht që dua ta bëj këtë.”

Pra, bordi ju kërkoi të ktheheshit?

SA: Po.

Dhe fillimisht keni qenë në mëdyshje?

SA: Jo për shumë kohë. Ka shumë ndjenja atje pasi më ndodhi.

Ishte e qartë se punonjësit ishin me ju. Sa i rëndësishëm mendoni se ishte ky?

SA: Patjetër që ne e kemi kaluar këtë me një ekip më të fortë dhe më të unifikuar, më të fokusuar dhe të përkushtuar. Mendova se kishim bindje dhe përqendrim të madh më parë, dhe tani mendoj se kemi mënyra, mënyra, shumë më tepër. Pra, kjo është rreshtimi im i argjendtë për të gjithë këtë.

Gjatë gjithë kësaj ngjarjeje, ne nuk humbëm asnjë punonjës, një klient të vetëm. Jo vetëm që i mbajtën produktet lart edhe përballë rritjes shumë të vështirë për t’u menaxhuar, por gjithashtu dërguan veçori të reja. Progresi i kërkimit vazhdoi.

Dëshironi të ktheheni në bord?

SA: Kjo do të tingëllojë si një pikë diskutimi PR: nuk është zona ime e fokusit tani. Kam një mal me punë shumë të vështira, të rëndësishme dhe urgjente. Unë dua të jem në gjendje ta bëj mirë punën time, por nuk është sikur [të jem] në bord apo jo. Kjo nuk është gjëja për të cilën po e kaloj kohën duke menduar tani.

Çfarë do të thotë “përmirësimi i strukturës sonë të qeverisjes”? A do të ndryshojë struktura e shoqërisë mbajtëse jofitimprurëse?

SA: Është një pyetje më e mirë për anëtarët e bordit, por gjithashtu jo tani. Përgjigja e sinqertë është se atyre u duhet kohë, dhe ne do t’i mbështesim në këtë që vërtet të shkojnë dhe të mendojnë për këtë. Është e qartë se struktura jonë qeverisëse kishte një problem. Dhe mënyra më e mirë për të zgjidhur këtë problem do të marrë pak kohë. Dhe e kuptoj plotësisht pse njerëzit duan një përgjigje tani. Por gjithashtu mendoj se është krejtësisht e paarsyeshme ta presësh atë.

Pse mendoni se është e paarsyeshme? Unë mendoj se njerëzit shohin shumë teprica për atë që ndodhi. Dhe duket sikur ishin mosmarrëveshje, jo keqbërje apo diçka e tillë.

SA: Oh, vetëm sepse hartimi i një strukture vërtet të mirë qeverisjeje, veçanërisht për një teknologji kaq me ndikim, nuk është një pyetje njëjavore. Do të duhet një kohë reale që njerëzit të mendojnë për këtë, të debatojnë, të marrin perspektiva të jashtme, për testimin e presionit. Kjo merr vetëm pak kohë.

A ndryshon diçka në lidhje me qasjen e OpenAI ndaj punës së sigurisë si rezultat i ngjarjeve që sapo u shpalosën?

MM: Jo. Kjo nuk ka të bëjë me sigurinë.

Raportet për zbulimin e modelit Q* që të gjithë keni bërë së fundmi, çfarë po ndodh atje?

SA: Asnjë koment i veçantë për atë rrjedhje fatkeqe. Por, ajo që ne kemi thënë – dy javë më parë, ajo që po themi sot, ajo që kemi thënë një vit më parë, ajo që kemi thënë më parë – është se ne presim që përparimi në këtë teknologji të vazhdojë të jetë i shpejtë dhe gjithashtu që ne presim të vazhdojmë të punojmë shumë për të kuptuar se si ta bëjmë atë të sigurt dhe të dobishëm. Kjo është arsyeja pse ne ngriheshim çdo ditë më parë. Kjo është arsyeja pse ne do të ngrihemi çdo ditë në të ardhmen. Mendoj se kemi qenë jashtëzakonisht të qëndrueshëm në këtë.

Pa komentuar ndonjë gjë, projekt apo çfarëdo tjetër, ne besojmë se progresi është kërkim. Ju gjithmonë mund të goditni një mur, por ne presim që përparimi të vazhdojë të jetë i rëndësishëm. Dhe ne duam të angazhohemi me botën për këtë dhe të kuptojmë se si ta bëjmë këtë sa më mirë që të jetë e mundur.

Pyetja e fundit: Jam i sigurt se jeni ende duke e menduar gjithë këtë. E di që është shumë e freskët. Çfarë mësimi keni nxjerrë nga e gjithë kjo sagë?

SA: Mendoj se nuk kam ende një përgjigje të saktë dhe të shëndoshë atje. Është e qartë se shumë, por unë jam ende duke u penguar me të gjitha. Dua të them, patjetër që do të ketë shumë për të thënë atje, por nuk mendoj se kam gati për të shkuar… gjithçka që do të kisha është një përgjigje e gjatë dhe e zhurmshme në këtë pikë.

Mirë, do ta ruajmë për një herë tjetër.

Pasi e mbyllim telefonin, Altman telefonon disa çaste më vonë.

SA: Mësova se kompania mund të funksionojë vërtet pa mua, dhe kjo është një gjë shumë e bukur. Jam shumë i lumtur që jam kthyer, mos më keqkuptoni për këtë. Por unë kthehem pa stresin: “O njeri, duhet ta bëj këtë, ose kompania ka nevojë për mua ose çfarëdo tjetër.” Ndihem mirë me egoizëm sepse ose kam zgjedhur liderë të mëdhenj ose i kam udhëzuar mirë. Është shumë bukur të ndihesh sikur kompania do të jetë plotësisht mirë pa mua, dhe skuadra është gati dhe është ngritur.

theverge

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023

Numri 33 i revistës tonë, i cili me krenari mund të quhet “Revista e Personazheve.” Në këtë numër, jemi fokusuar në trajtimin e personaliteteve të shquara në fusha të ndryshme, brenda dhe jashtë kufijve të vendit tonë.

Dinamika e emigracionit ka bërë që shqiptarët të kontribuojnë në mënyra të ndryshme në vende të shumta të botës, duke ruajtur gjithmonë lidhjen me atdhen. Numri ynë i ri shpalos ngjarjet dhe angazhimet e tyre, duke sjellë në fokus dinamikën e tyre në ekonominë globale.

Në faqet e revistës, do të njiheni me personalitete të rëndësishme si Drita Ivanaj, e cila me fondacionin e saj ndihmon në avancimin e arsimit dhe kulturës. Gjithashtu, do të përfshihemi në misionin e dr. Skënder Myrtezanit dhe anëtarëve të Vatra Queens, New York, për kthimin e eshtrave të At Fan Nolit në Shqipëri.

Marjana Koçeku, …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0