Agresioni e ka pajisur njeriun me arsye - Business Magazine Albania

Agresioni e ka pajisur njeriun me arsye


Shkencetaret amerikane kane zbuluar se dora e njeriut ka evoluar jo vetem ne saje te faktit se ajo ka krijuar dhe perdorur sende te ndryshme. Ne kete proces kane ndikuar edhe zenkat me grushta.
 
Shkencetaret evolucioniste besojne se seleksionimi natyror ka avancuar ne drejtim te krijimit te nje dore, e cila mund te perdoret si nje arme, dhe se agresiviteti ka luajtur nje rol me te madh nga c’mendohej me pare ne zhvillimin njerezor.
 
Struktura e dores se njeriut mundeson lehtesisht mbledhjen e saj duke formuar nje grusht, cka nuk ndodh tek primatet, si per shembull tek shimpanzete.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #32 - Gusht 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0