Afati i fundit i aplikimeve në Kursin e Dizajnit Grafik nga Innospace - Business Magazine Albania

Afati i fundit i aplikimeve në Kursin e Dizajnit Grafik nga Innospace

Rreth këtij kursi

Jemi të rrethuar nga Dizajn Grafik! Nga kutia juaj e qumështit në mëngjes te një poster i festivalit muzikor deri te procesi i porositjes së ushqimit në Baboon. Dizajni Grafik është kudo, dhe bizneset kanë nevojë për të! Ndërkohë që dizajni grafik është bërë pjesë e jetës sonë, kërkesa për dizajner grafik është në rritje. Në këtë kurs do të mësoni parimet themelore të dizajnit grafik: dizajnin e faqosjes, tipografinë, kompozimin, kombinimet e ngjyrave dhe dizajnin e logotipeve, aftësi themelore që janë të zakonshme në të gjitha fushat e praktikës së dizajnit grafik. Ky kurs do t’ju përcjellë hapat e nevojshëm për t’u bërë një dizajner grafik. Bashkohuni me ne në kursin tonë 5-javor dhe bëni këtë hap të rëndësishëm drejt karrierës së ëndrrave tuaja! 

Mundësi Intershipi

Në fund të kursit, ju do të keni mundësinë të aplikoni aftësitë tuaja në një nga kompanitë partnere si praktikant gjë që mund të çojë në një punë me kohë të plotë me ta.

Kërkesat

Ky kurs është për fillestarët në teorinë e dizajnit grafik dhe për këdo që dëshiron të mësojë parimet bazë të teorisë së ngjyrave, tipografisë, dizajnit të faqosjes, dizajnit të logos, markës dhe më tepër. Innospace ofron një laptop për kohëzgjatjen e kursit nëse nuk keni një të tillë. Kursi do të jetë në gjuhën shqipe. Në fund të kursit do t’ju jepet një certifikatë përfundimi.

Çmimi

290€

Afati i aplikimeve

Janar 07/2022

APLIKO KËTU

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #27 - Nëntor 2021

Miq, lexues të BusinessMag,

Ky numër i ri revistës vjen në një sezon të nxehtë plot me zhvillime interesante në botën e startupeve. Jam i sigurt që secili nga ju është i ngarkuar shumë më tepër se në çdo periudhë tjetër në përpjekjet për të çuar gjërat përpara, ndaj ju falenderoj që po gjeni kohën për të lexuar këto rreshta. 

Dikush më pyeti sot, sa optimist je për të ardhmen? U përgjigja pa menduar, se kjo nuk është pyetje për një sipërmarrës. Ne optimizmin e kemi në gjak, pasi është stimuli kryesor që çon përpara iniciativat e çuditshme që ndërmarrim, shpesh pa u menduar gjatë! 

Këtë optimizëm përpiqemi ta sjellim në faqet në vazhdim nëpërmjet intervistave me personazhe të njohur dhe të panjohur, të cilët me punën e tyre të përditshme ndikojnë në jetën e mijëra njerëzve përreth. 

Me punën që bëjnë, me historitë që rrëfejnë mbi sfidat e ndryshme, mes dështimesh dhe suksesesh ata/ato frymëzojnë, motivojnë duke përshkruar maratonat vetjake drejt suksesit; pavarësisht pengesave, duke kaluar nga dështimi në dështim, por pa humbur entuziazmin (siç thotë dhe Churchill). 

Njihuni …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0