Afati i fundit i aplikimeve në Kursin e Dizajnit Grafik nga Innospace - Business Magazine Albania

Afati i fundit i aplikimeve në Kursin e Dizajnit Grafik nga Innospace

Rreth këtij kursi

Jemi të rrethuar nga Dizajn Grafik! Nga kutia juaj e qumështit në mëngjes te një poster i festivalit muzikor deri te procesi i porositjes së ushqimit në Baboon. Dizajni Grafik është kudo, dhe bizneset kanë nevojë për të! Ndërkohë që dizajni grafik është bërë pjesë e jetës sonë, kërkesa për dizajner grafik është në rritje. Në këtë kurs do të mësoni parimet themelore të dizajnit grafik: dizajnin e faqosjes, tipografinë, kompozimin, kombinimet e ngjyrave dhe dizajnin e logotipeve, aftësi themelore që janë të zakonshme në të gjitha fushat e praktikës së dizajnit grafik. Ky kurs do t’ju përcjellë hapat e nevojshëm për t’u bërë një dizajner grafik. Bashkohuni me ne në kursin tonë 5-javor dhe bëni këtë hap të rëndësishëm drejt karrierës së ëndrrave tuaja! 

Mundësi Intershipi

Në fund të kursit, ju do të keni mundësinë të aplikoni aftësitë tuaja në një nga kompanitë partnere si praktikant gjë që mund të çojë në një punë me kohë të plotë me ta.

Kërkesat

Ky kurs është për fillestarët në teorinë e dizajnit grafik dhe për këdo që dëshiron të mësojë parimet bazë të teorisë së ngjyrave, tipografisë, dizajnit të faqosjes, dizajnit të logos, markës dhe më tepër. Innospace ofron një laptop për kohëzgjatjen e kursit nëse nuk keni një të tillë. Kursi do të jetë në gjuhën shqipe. Në fund të kursit do t’ju jepet një certifikatë përfundimi.

Çmimi

290€

Afati i aplikimeve

Janar 07/2022

APLIKO KËTU

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0