Adidas Energy Boost, atlete me amortizim hitech (VIDEO) - Business Magazine Albania

Adidas Energy Boost, atlete me amortizim hitech (VIDEO)


Teknologjia e sherbimit te kepuceve ka realizuar nje tjeter sukses me Adidas Energy Boost. Kompania historike gjermane ka prezantuar nje risi per atletet, eshte menduar te jene rezistente ndaj temperaturave ekstreme, ofron nje amortizim te madh dhe keshtu qe garanton energji te dukshme.

Kompania Adidas ka bashkepunuar me kompanine kimike BASF per te perdorur nje lende speciale te ngurte (TPU) qe eshte e aplikuar ne grimca te vogla kapsulash qe ‘mbushen’ me energji dhe pastaj e clirojne ate ne menyre elastike ne cdo hap.

Eric Liedtke, shefi i sportit ne Adidas premton se :”Kjo kepuce do te beje revolucion ne boten e vrapimit, duke permiresuar ndjeshem prezantimet e atleteve, duke i dhene jete nje koncepti si amortizimi, me nje energji te papare”.

Pra atletet do te rikthejne energjine e humbur ne cdo hap. “Eshte siku atletet te ngjallen sapo te vishen ne kembe”,- shpjegon Bernd Wahler, kreu i inovacionit ne Adidas.

Sipas testeve te kryera nga ekipi i inovacionit te Adidas (AIT), materiali shkume (BOOST) sillet me mire se teknologjia e meparshme e shkumes EVA, mbi te gjitha ne temperaturat nga +40 grde ne -20 grade.

Ndersa sistemi Toson, qe shtrihet nga gishtat te thembrat, ndihmon ne kontrollin e levizjes per nje mbeshtetje sa me te mire ne toke. Atletet e reja mund te blihen ne dyqane dhe online duke filluar nga 27 shkurti.

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0