3 gjërat që nxisin investitorët engjëj të investojnë tek ju - Business Magazine Albania

3 gjërat që nxisin investitorët engjëj të investojnë tek ju


Këtu janë përbërësit kryesorë për një prezantim fitues tek investitorët ëngjëj.

Investitorët engjëj zakonisht janë individë “të pasur” që po kërkojnë të investojnë në startup-e.

Shkëlqyeshëm! Këtu janë disa nga gjërat që ata kërkojnë si mundësi:

  1. Idetë e reja! Kjo nuk do të thotë që ju duhet të keni prioritet teknologjinë apo të jeni shpikës. Kjo do të thotë që ideja juaj duhet të qëndrojë ndryshe nga çdo gjë e ngjashme me të.
  2. Dritarja e mundësisë! Investitorët duan të dinë se ekziston një dritare që do të lejojë që kompania juaj të jetë e para në treg dhe të jetë në gjendje të krijojë terren për biznesin para se të tjerët të bëjnë këtë.
  3. Treg pontecial! Tregoni se si biznesi juaj mund të rritet e të sigurojë fitime të qëndrueshme. Investitorët engjëj nuk motivohen vetëm nga fitimi, por një fitim i vogël nuk dëmton asnjë.

Paç fat!

Entrepreneur

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #26 - Korrik 2021

Ditët e nxehta të kësaj vere mund t’i freskoni me artikujt e revistës 26 të Businessmag. Një numër i pasur me artikuj rreth sipërmarrjeve në fusha të ndryshme, por edhe profileve interesante të sipërmarrësve. Që në kopertinë vini re dy djem që po çojnë përpara sipërmarrjen e ngirur nga prindërit. Një model për t’u ndjekur nga shumë sipërmarrje të tjera. Idetë e reja, nismat e reja në biznes sot janë më të rëndësishme se kurrë për të mundësuar suksesin.
Zhvillimet në disa tregje mund t’i gjeni në brendësi të revistës. Të tilla janë tregjet e real estate dhe ai i shërbimit postar.

Zhvillimet në fushën e teknologjisë këtë vit vijnë me 10 gjetjet më të rëndësishme teknologjike, të cilat janë orientuar shumë drejt zhvillimeve shëndetore.

Diaspora vjen me profilin e një sipërmarrëseje në fushën e stilimit dhe qepjes së veshjeve. Ornela ka arritur të hapë tre dyqane shërbimi, ku përshtaten brandet më të mëdha sipas nevojave të klientit.

Edukimi është një temë e prekur nga ne në këtë numër, pasi sfidat e edukimit në këtë vit pandemik kanë qenë të mëdha. Sjellim dy akademi me zhvillimet e tyre dhe qasjen ndaj edukimit gjatë pandemisë, si dhe mundësinë e edukimit të fëmijëve në format më të mira të mundshme.

Në brendë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0