10 thënie inspiruese për të nisur një javë me energji


Kur fillon java, e për më tepër një muaj i ri, na nevojiten burime frymëzimi. Ja 10 thënie inspiruese nga personazhe të njohur në nivel ndërkombëtar

  1. “Njerёzit harrojnё atё çfarё ke thёnё. Njerёzit harrojnë çfarё ke bёrё, por nuk do tё harrojnё kurrё mёnyrёn se si ti i ke bёrё tё ndihen”.

     -Maya Angelou

  1. “Dhe nёse mendon se mund t’ia dalёsh, apo edhe nёse mendon se s’mund t’ia dalësh, ti ke tё drejtё”.

 -Henry Ford

  1. “Perfeksioni nuk ёshtё i arritshёm, por nёse ne vihemi nё ndjekje tё perfeksionit, mund tё arrijmё ekselencёn.”

-Vince Lombardi

  1. “Jeta ёshtё 10% çfarё mё ndodh mua dhe 90% sesi unё reagoj kundrejt kёsaj mёnyre.”

-Charles Swindoll

  1. “Nёse ti fokusoshesh tek ajo çfarё ke nё jetё, gjithmonё do tё kesh mё shumё. Por, nёse fokusohesh tek ato gjёra qё nuk i ke, asnjeherё nuk do tё kesh mjaftueshёm.”

   -Oprah Winfrey

  1. “Mos harro se askush nuk mund tё tё bёjë tё ndihesh inferior, pa miratimin tёnd.”

-Eleanor Roosevelt

  1. “Une nuk mund tё ndryshoj drejtimin e erёs, por mund tё pёrshtas velat e mia nё mёnyrё qё gjithmonё tё arrij nё destinacion.”

 -Jimmy Dean

  1. “Beso se mund t’ia dalёsh dhe ke bёrё gjysmёn e rrugёs.”

– Theodore Roosevelt

  1. “Pёr tё menaxhuar veten, pёrdor mendjen tёnde; pёr tё menaxhuar tё tjerёt pёrdor zemrёn tёnde.”

-Eleanor Roosevelt

  1. “Shumё nga ne nuk po jetojnё ёndёrrёn e tyre, pasi jane duke bashkёjetuar me frikёn.”

 -Les Brown

 

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale