Zvicër: në qytetin e Olten bie shi ... çokollate - Business Magazine Albania

Zvicër: në qytetin e Olten bie shi … çokollate

Prishja e një sistemi makinerish për prodhimin e çokollatave bëri që në qytetin zviceran të Oltenit të binte shi prej kakaoje.

Surpriza ka ndodhur në qytetin midis Zyrihut dhe Bazelit, duke habitur kalimtarët, të cilët vunë re një shtresë të hollë pluhuri kafe që mbulonte makinat. ”Ishte një shi i imët prej kakaoje, krejtësisht i padëmshëm”, theksuan banorët.

Arsyeja për ngjarjen e pazakontë atmosferike, raportuan media lokale, ishte një defekt i përkohshëm i sistemit të ventilimit ftohës në uzinën ”Lindt” në Olten, ku prodhohet çokollata e njohur. Kjo rezultoi në një rrjedhje pluhuri kakaoje që era e shpërndau në zonat përreth, duke ngjallur një habi te banorët.

ANSA

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0