Zanco T1 është telefoni më i vogël në botë

Zanco T1 është telefoni më i vogël në botë


Në garën për të bërë telefona mahnitës me ekrane të mëdhenj dhe opsione fantastike, dizajnerët kanë harruar një element shumë të rëndësishëm: Telefonat sot nuk jan dhe aq të lezetshëm.

Zanco T1 po vjen në treg si një mikro telefon i adhurueshëm, siç nuk mund të keni parë asnjëherë më parë.

Nuk e dimë kujt mund t’i shërbej, por do të ishte një pjesë e bukur e koleksionit tuaj të telefonëve. Ky është telefoni më i vogël në botë:

Ky është Zanco tiny T1, telefoni funksional më i vogël në botë.

Ai mund të bëj telefonata dhe madje të dërgoj mesazhe.

Më pak se 5 cm i gjatë, T1 përshtatet me pëllëmbën tuaj të dorës.

T1 është katër herë më i vogël se një iPhone, por 10,000 herë më i bukur. Zanco t1 ofron lidhjet si 2G, Bluetooth dhe Micro-USB.

Zanco aktualisht është shitet me një ofertë Super Early Bird duke filluar nga 30 euro. Telefoni do të transportohet në shumicën e vendeve të botës dhe kjo mendohet të ndodh në maj 2018.

/BusinessInsider

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0