Zanco T1 është telefoni më i vogël në botë

Zanco T1 është telefoni më i vogël në botë


Në garën për të bërë telefona mahnitës me ekrane të mëdhenj dhe opsione fantastike, dizajnerët kanë harruar një element shumë të rëndësishëm: Telefonat sot nuk jan dhe aq të lezetshëm.

Zanco T1 po vjen në treg si një mikro telefon i adhurueshëm, siç nuk mund të keni parë asnjëherë më parë.

Nuk e dimë kujt mund t’i shërbej, por do të ishte një pjesë e bukur e koleksionit tuaj të telefonëve. Ky është telefoni më i vogël në botë:

Ky është Zanco tiny T1, telefoni funksional më i vogël në botë.

Ai mund të bëj telefonata dhe madje të dërgoj mesazhe.

Më pak se 5 cm i gjatë, T1 përshtatet me pëllëmbën tuaj të dorës.

T1 është katër herë më i vogël se një iPhone, por 10,000 herë më i bukur. Zanco t1 ofron lidhjet si 2G, Bluetooth dhe Micro-USB.

Zanco aktualisht është shitet me një ofertë Super Early Bird duke filluar nga 30 euro. Telefoni do të transportohet në shumicën e vendeve të botës dhe kjo mendohet të ndodh në maj 2018.

/BusinessInsider

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0