YSB Balkans 2015-2016 Accelerator - Business Magazine Albania

YSB Balkans 2015-2016 Accelerator


Yunus Social Business (YSB) helps create social businesses around the world, which aim at bringing measurable and sustainable social and economic impact at the base of the economic pyramid. YSB Accelerator Program in the Balkans helps entrepreneurs develop their ideas into successful startup businesses. The goals of this program is to create jobs, spur innovation, create new business leaders in Western Balkans and the region, give hand-on business education and opportunities, and develop an entrepreneurial network.

The third edition of the Accelerator Program will be held during November 2015 – February 2016. Please click the link below to begin your application. We look forward to learning more about your startup!

YSB Balkans Team

http://application.yunussb.com/site/signup?edition_id=20

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0