Youtube arrin nje miliard perdorues - Business Magazine Albania

Youtube arrin nje miliard perdorues


Youtube ka arritur nje tjeter rekord, nje miliard perdorues aktive ne muaj. Kete lajm e njoftoi vete faqja ne pronesi te Google, ne blogun e vet. Per shumefishimin e klikimeve ne Youtube me shume mundesi kane ndihmuar videot per smartphonat dhe videot muzikore.

Rasti i fundit ishte Psy me hitin e tij Gangnam Style. Faqja e shperndarjeve te videove me e madhja ne bote, e disponueshme ne 25 vende dhe ne 43 gjuhe, keshtu ka arritur te njejtin qellim qe pati dhe Facebook ne tetor.

“Nga regjisoret e famshem tek artistet e ardhshem te muzikes, te gjithe fansat tane qe cdo dite postojne dhe shperndajne videot tona, faleminderit qe e bete Yputube kete qe eshte sot”,- deklaroi ekipi i Youtube.

Youtube do te beje shume shpejt 8 vjet, sepse ne prill te 2005-es u ngarkua videoja e pare ne internet. Video, qe daton ne 23 prill, tregon nje nga themeluesit e faqes, Jawed Karim, perballe kafazit te elefanteve ne nje kopesht zoologjik ne San Diego.

Titullohet Me at the Zoo, filmimi zgjat 19 sekonda, nuk eshte as interesante as ndonje cilesi e mire dhe megjithate deri me sot eshte vizituar prej me shume se 2 milion njerez.

Nga atehere kjo platforme eshte rritur dhe evoluar, duke shtuar gjithnje e me shume funksione dhe aktualisht po planifikon nje oferte per kanale me pagese.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #32 - Gusht 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0