Yahoo do te fokusohet me shume tek Mail dhe Weather - Business Magazine Albania

Yahoo do te fokusohet me shume tek Mail dhe Weather


Yahoo ka njoftuar per ndryshime ne strategjine e saj te cilat jane projektuar si parapergatitje per epoken mobile duke u perqendruar me teper tek produktet e rendesishme si Mail apo aplikacionet e motit.

Se shpejti kompania do te nxjerre jashte funksionimit Upcoming, Deal, SMS Alerts, Yahoo Kids, Yahoo! Mail, aplikacionet e Messenger si dhe disa versione te vjetra te Yahoo! Mail. Njerezit e kane te veshtire te perballojne kaq shume aplikacione prandaj reduktimi i tyre shihet si shume i nevojshem.

Yahoo ka deklaruar se aktualisht disponon 80 aplikacione, por eshte e ditur qe nje numer shume i vogel i tyre, per kete arsye fokusimi tek produktet me te rendesishme mund te konsiderohet si nje levizje e mencur.

Pjesa me e madhe e aplikacioneve do te jene terhequr deri ne fund te muajit prill, megjithate per secilin prej tyre ekziston nje alternative zevendesuese. P.sh ne vend te SMS Alert ju mund te ndiqni faqet e ndryshme te lajmeve te Yahoo me aplikacionet e tyre mobile ose mund te vendosni alarme email-i nepermjet Yahoo Messenger.

Persa i perket te versioneve te vjetra te Yahoo Mail duke perfshire ketu edhe Yahoo Mail Classic, caktivizimi i tyre do te realizohet me 3 qershor 2013. Yahoo po perpiqet te nxise njerezit te perdorin produktin e ri Mail dhe mundesisht vete versionin HTML te thjeshte ne rast se dispononi nje linje interneti te ngadalte, dial-up ose nje shfletues jo te perditesuar.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0