Twitter vjen me një risi të re - Business Magazine Albania

Twitter vjen me një risi të re


Twitter lançon #stickers, një tipar i ri që lejon të përdorim simbole ose vizatime të vogla të stilit emoji.

Me lançim të caktuar në javën e ardhshme, Twitter do të pajiset me qindra emoji të cilat do të mund t’i ngjitni në fotot që postoni.

Ngjitësat e ri në rrjetin e famshëm social mund të rrotullohen dhe të ndryshojnë në madhësi në mënyrë që të mund t’i vëni kudo në fotografi.

Ngjitësit (sticker-at) nuk janë vetëm për estetikë, ato mund t’i përdoren edhe për hashtag vizual.

Kur shihni një prej tyre, mund të klikoni në të dhe të shkoni te faqja e cila ju shfaq të gjitha fotot me të njejtin sticker.

Tipari i ri në Twitter mund të përdoret edhe për të filluar një bisedë.

Ngjitësit kanë marrë një famë të madhe duke u inkuadruar së pari në Facebook e më pas edhe në Snapchat.

/telegrafi.com

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #32 - Gusht 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0