Twitter sjell perdorimin e 2 hapave per te ruajtur fjalekalimet - Business Magazine Albania

Twitter sjell perdorimin e 2 hapave per te ruajtur fjalekalimet


Me ne fund, Twitter ka shtuar verifikimin prej dy faktoreve dhe ju do te ishte mire qe te filloni ta perdorni qe tani.
Me siguri qe nuk eshte e nevojshme te tregohet arsyeja se pse po ju keshillojme qe ta perdorni kete, por ju keni pare artikuj ne te kaluaren te cilet jane postuar, ku eshte treguar per vjedhjen e fjalekalimeve te shume perdoruesve te rrjeteve shoqerore.
 
Prandaj per ta zvogeluar mundesine qe te ju ndodhe vjedhja e fjallekalimeve, me poshte mund te shihni se si te filloni ta mbroni veten.
Per ta leshuar verifikimin prej dy faktoreve ne Twitter, se pari duhet te verifikoni numrin tuaj te telefonit dhe adresen e e-mailit. Posa ta keni kryer kete, ndiqni hapat ne vazhdim:
 
1. Vizitoni faqen per opsionet e llogarise.
2. Perzgjidhni “Require a verification code when I sign in”.
3. Klikoni ne lidhjen “add a phone” dhe ndiqni te rejat qe paraqiten.
 
4. Cdo here do te ju kerkohet qe te shkruani nje kod prej gjashte shifrave qe dergohet ne telefonin tuaj me SMS cdo here qe qaseni ne Twitter.com. (Nuk do te ju kerkohet kjo gje sa here qe qaseni ne Twitter, por sa here qe ju kerkohet qe ta beni kycjen.) (PCWorld Albanian)

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0