Twitter, probleme dhe shkeputje per disa ore - Business Magazine Albania

Twitter, probleme dhe shkeputje per disa ore


Perdoruesit e rrjetit social Twitter, kane pasur probleme te medha. Sepse rrjeti po kalon shume pengesa dhe shkeputet, sipas raportimeve nga disa media amerikane, qe fajesojne problemet me serverin.

Faqja dhe perditesimet kane mbetur te paaritshme dhe nuk shihen per ata qe hapin adresen ne Twitter nga Google Chrome apo Firefox, ashtu si edhe nga aplikacionet iOS nga iPad apo iPhone. Hashtag (fjala kyce) jo me kot eshte bere #twitterdown.

Kaq ka dashur dhe ka filluar ironia ne popullin e internetin. “Heres tjeter dua te paralajmerohem me #twitterdown”,- shkruan nje perdorues ne menyre qe te mos ia vendose fajin celularit te shkrete.

Apo :”Nese je ndier vetem gjate #twitterdown ka ardhur momenti te marresh vesh te verteten, ndjekesit e tu ekzistojne vetem ne mendjen tende”. Nje tjeter shkruan :”Sot nuk ka funksionuar per rreth dy ore, mendova se ishte prblemi im”.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #32 - Gusht 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0