Twitter do te ekzistoje edhe pas vdekjes se perdoruesit - Business Magazine Albania

Twitter do te ekzistoje edhe pas vdekjes se perdoruesit


Twitter ofron nje opsion te ri: “tweets” edhe pas vdekjes. Ne vend te perdoruesit te vdekur ne Internet do te veproje agjenti i tij “virtual” me tipare te personalitetit te perdoruesit.
 
Sistemi do te analizoje preferencat e perdoruesit “gjate kohes kur ai ishte gjalle” dhe pastaj do te punoje pas vdekjes se tij, duke postuar ne faqen e Twitter-it te te ndjerit materiale reale si dhe preferenca ne emer te tij.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #32 - Gusht 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0