Tirana International Airport i uron mirëseardhjen kompanisë ajrore Daneze Jet Time

Tirana International Airport i uron mirëseardhjen kompanisë ajrore Daneze Jet Time


Tirana International Airport (TIA) i uron sot mirëseardhjen shoqërisë ajrore Daneze Jet Time me fluturimin e saj të parë me një grup prej 130 turistësh në bord nga Skandinavia.

Me këtë rast, TIA mbajti një ceremoni për të shënuar fillimin e operimit të destinacionit të ri nga kryeqyteti i Finlandës Helsinki, në Tiranë.

“Ky është grupi i parë i turistëve nga Skandinavia dhe nesër presim të tjerë nga Suedia dhe Norvegjia. Njerëzit nga vendet e Skandinavisë janë shumë të interesuar për të parë Shqipërinë dhe ne iu urojmë atyre një përvojë të bukur këtu. Nga ana tjetër, TIA i mbështet fluturimet në këto destinacione financiarisht me qëllim për të zhvilluar turizmin dhe për të përmirësuar imazhin e Shqipërisë në Evropë dhe përtej saj,” u shpreh Dr. Rolf Castro-Vasquez, Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv i TIA-s.

Jet Time është një shoqëri ajrore Daneze e themeluar në vitin 2006 dhe operon kryesisht si një kompani e cila ofron shërbime për biznese duke siguruar shërbime transporti ajror për avionë charter dhe shoqëri ajrore. Që nga krijimi i saj, Jet Time është zhvilluar duke u bërë shoqëria ajrore më e madhe Daneze.

Tirana International Airport njofton se të tjera lajme të mira priten për sezonin veror.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0