TikTok prezanton opsionin e ri për të rinjtë nën 18 vjeç - Business Magazine Albania

TikTok prezanton opsionin e ri për të rinjtë nën 18 vjeç

Udhëzues

TikToku po vendos një kufi ditor për kohën përpara ekranit. Kështu përdoruesit që janë nën 18 vjeç mund t’I vendoset opsioni për të mos qëdnruar më shumë se 60 minuta.

Nëse të rinjtë e arrijnë limitin, ata do të duhet të fusin një kod për të vazhduar përdorimin e aplikacionit brenda 24 orëve.

Por ata do të munden të heqin dorë nga masa e re, për të cilën TikToku thotë se do të zbatohet “në javët e ardhshme”.

Lexo edhe: Pas KE, SHBA dhe Kanada heqin aplikacionin “TikTok” në pajisjet qeveritare

Aplikacioni i shpërndarjes së videove po prezanton masën e re për t’i ndihmuar njerëzit “të qëndrojnë nën kontroll” gjatë përdorimit.

TikToku ka thënë se limiti i ri vjen pas nxitjes së vitit të kaluar për të inkurajuar adoleshentët të menaxhonin kohën që kalonin para ekranit.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #31 - Prill 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0