Teksas, misteri i UFO-s ne Google Street View - Business Magazine Albania

Teksas, misteri i UFO-s ne Google Street View


Alienet e duan planetin tone por jane pak te turpshem. Vijne, shihen nga dikush dhe pastaj ia mbathin pa lene gjurme. Jo kete here sepse nje gjurme eshte zbuluar fale Google Street View, sherbimi i hartave qe lejon vizionin e hartave ne nivelin e rrugeve.

Ne praktike fale fotografive mund te zbulojme sesi eshte zona ne te vertete, ne Teksas, qe prej ketij sherbimi eshte zbuluar i shumeperfoluri UFO.

Google Street View na ka dhuruar emocione te medha qe nga dita e pare e jetes, duke kapur skena surreale dhe te cuditshme te jetes se perditshme. Shteti i Teksasit nuk eshte i ri ne zbulimin e alieneve, por kete here gjithcka eshte dokumentuar ne fotografi.

Ky rast pati interes nderkombetar fale nje qytetari te Houston, qe po kerkonte me Google per t’u orientuar dhe pa kete forme te cuditshme te UFO-s.

Sipas nje eksperti fotografie, Marc Dantonio, qe punon per qeverine ne SHBA, behet fjale per nje rast refleksi te objektivit. Megjithate kjo nuk i ka penguar te pasionuarit pas mistereve, qe te besojne akoma me shume ne identitetin tipologjik, qe erdhi ne nje distance prej 1353 km, domethene ne New Mexico, ku nje makine e Google ka fotografuar te njejten skene nga nje hotel.

Pyetja eshte : Si ka mundesi qe efekti refleks te jete identik ne te dyja rastet? Nuk mund te jete vertete dicka pas atij objektivi? Megjithate alienet do te jene duke pozuar ne ndonje tjeter planet tashme, keshtu qe eshte e kote te hedhim hipoteza.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0