Talenti juaj bazuar në shenjën e horoskopit


 

Secila shenjë është unike në formimin e brendshëm dhe në shprehje.

Pikat e forta dhe të dobëta e kanë kulmin në krijimin e personaliteteve situatave mrekullisht të ndryshme. Më poshtë janë aftësitë sekrete të secilës prej shenjave të Horoskopit.

Dashi

Vetëbesimi i tyre dhe forca e brendshme natyrore rrjedh edhe tek njerëzit përreth. Ata i frymëzojnë njerëzit që të përballen me frikat e tyre dhe të bëjnë më të mirën, pavarësisht situatës. Janë udhëheqës të mirë, dhe kjo ndihet më së shumti prej aftësisë së tyre për të krijuar një sens shoqërie dhe pune në ekip.

Demi

Kjo shenjë e qëndrueshme dhe e ekuilibruar ka aftësinë e pagabueshme që të bëjë ushqim, i cili ndez shqisat. Vëmendja e Demit ndaj detajeve dhe stili nuhatës e ka kulmin në krijimin e gjellëve të mrekullueshme dhe unike.

Binjakët

Aftësitë e Binjakëve, në intelekt dhe dhembshuri krijojnë një aftësi komunikuese të mrekullueshme. Ata mund të flasin me këto, dhe për çdo temë, pa pasur frikë. Sa kohë që shenja e Binjakëve vlerësohet, ata mund të sjellin jetë dhe gjallëri në çdo festë apo aktivitet.

Gaforrja

Njerëzit e shenjës së Gaforres janë shumë në kontakt me emocionet e tyre. Ky vetëdijesim i bën shumë të aftë në të dëgjuarit dhe në zgjidhjen e konflikteve. Ata mund të jenë terapisti juaj personal, sa kohë që i bëni të ndihen të vlerësuar.

Luani

Veprimet tuaja të stuhishme dhe sjellja e sinqertë i bëjnë të tjerët të dashurohen me ju. Njerëzit janë gjithmonë kureshtarë se çfarë keni qenë duke bërë dhe si keni kaluar. Kjo lidhje intuitive ju jep fuqinë që t’i bëni njerëzit të mendojnë dhe të qeshin më shumë.

Virgjëresha

Njerëzit e shenjës së Virgjëreshës kanë aftësinë e jashtëzakonshme të jenë përshkrues të mirë dhe të hyjnë në detaje në çdo gjë që bëjnë. Qoftë kur shpjegojnë një seri ngjarjesh, apo kur planifikojnë një aktivitet ose përshkruajnë në hollësi një pritshmëri, ata të Virgjëreshës dinë që të marrin gjithmonë gjithfarë gjëje që duan.

Peshorja

Dhuntia e peshores qëndron në opinionet e këtyre personave dhe faktin që gjithmonë janë të prirur për të dhënë drejtësi. Një ndërmjetës i natyrshëm, gjithmonë ndihmojnë palët të gjejnë zgjidhje, pavarësisht forcës së konfliktit.

Akrepi

Pak vetë do të hamendësonin se Akrepi është një shenjë që e bën botën të rrotullohet. Përkushtimi juaj ndaj një kauze i ndihmon të tjerët që të arrijnë atë që ata mund të mos e kenë menduar si të mundshme. Ju e kuptoni se çfarë duhet që të ndodhë për të bërë realitet diçka.

Shigjetari

Kjo shenjë ka dhuntinë që të përhapë pozitivitet dhe lumturi, kudo ku shkon. Entuziasmi i tyre për jetën dhe çdo gjë të saj është ngjitës. Ata janë të gatshëm të ndajnë njohuritë e tyre dhe eksperiencat, gjë që nxit të tjerët të bëjnë të njëjtën gjë. Ata i bëjnë njerëzit krenarë për historinë e tyre

Bricjapi

Ata të shenjës së Bricjapit janë qenie të dedikuara. Ata mbeten të fokusuar në objektiva të shumtë. Sapo i vënë sytë një objektivi, çdo moment dhe burim ia kushtojnë arritjes së tij.

Ujori

Ujori ka një njohuri gjithëpërfshirëse për veten dhe dashurinë për të ushqyer veten. Vetëbesimi i tyre është i palëkundur dhe ndonjëherë merret si arrogancë.

Peshqit

Kjo shenjë është e bekuar me mënyra unike dhe origjinale të shprehjes së vetvetes, të shfaqura shpesh përmes artit apo shkrimit, ata paraqesin abstrakte shumë të bukura në një mënyrë që të gjithë e vlerësojnë. Ose ata zbulojnë emocione të zakonshme në një mënyrë vërtetë fantastike dhe speciale.

/Evome.co

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale