Syzet inteligjente Ray-Ban Meta me një super veçori të re - Business Magazine Albania

Syzet inteligjente Ray-Ban Meta me një super veçori të re

Meta ka përditësuar syzet smart Ray-Ban Meta për t’u dhënë më shumë mundësi përdorimit pa duar, duke filluar me një veçori të re që ju lejon të ndani imazhe si Stories në Instagram pa pasur nevojë të nxirrni telefonin. Thjesht mund të thoni “Hey Meta, posto foton time të fundit në Instagram,” nëse tashmë keni shkrepur foton që dëshironi. Por gjithashtu mund të thoni “Hey Meta, posto një foto në Instagram” nëse dëshironi të jeni më spontan dhe të bëni një foto për ta ngarkuar si një Story menjëherë. Është për ato momente që dëshironi të ndani me ndjekësit tuaj, pa redaktime, në kohë reale.

Për më tepër, tani do të jeni në gjendje të kërkoni nga syzet që të luajnë këngën tuaj të preferuar  në Amazon Music. Thjesht thoni “Hey Meta, luaj Amazon Music” për të filluar dëgjimin përmes sistemit të audios me veshje të hapur të syzeve smart. Dhe po, do të jeni në gjendje të kontrolloni audion me kontrollet e prekjes së pajisjes ose me zërin tuaj. Nëse keni një llogari në Calm dhe keni nevojë të çlodheni, mund të dëgjoni udhëzime për meditim ose ushtrime për ndërgjegjësim përmes syzeve smart. Për ta bërë këtë, thjesht thoni “Hey Meta, luaj Daily Calm.” Dhe nëse nuk keni një llogari në Calm, mund të merrni një abonim falas për tre muaj nëse ndiqni udhëzimet në ekran në aplikacionin Meta View. Të gjitha këto veçori po “përdoren gradualisht,” kështu që do të keni qasje në to eventualisht nëse nuk i keni ende.

Lexo edhe:Festivali kombëtar i Sipërmarrjes 2024

Muajin e kaluar, Meta gjithashtu hodhi në treg inteligjencën artificiale multimodale për syzet smart Ray-Ban pas muajsh testimi. Kjo i mundëson syzeve  të veprojnë si një pajisje personale AI jashtë telefonit, e ngjashme me Rabbit R1 dhe Humane AI Pin. Falë këtij përditësimi, tani mund t’i kërkoni syzeve  të përshkruajnë objekte në mjedis, të identifikojnë monumente dhe të lexojnë shenja në gjuhë të ndryshme, gjë që duket veçanërisht e dobishme për udhëtarët e shpeshtë. Meta gjithashtu i dha pajisjes aftësinë për të bërë thirrje video pa duar me WhatsApp dhe Messenger.

YF

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0