Skype, mbyllja e llogarive do te jete me e lehte - Business Magazine Albania

Skype, mbyllja e llogarive do te jete me e lehte


Shume shpejt do te jete me e thjeshte te mbyllni nje llogari ne Skype. Kjo eshte e reja me e rendesishme e javeve te fundit te sherbimit VolP. Kjo lehesi erdhi si rezultat i ankesave te shumta qe kane te bejne me veshtiresite e mbylljes se nje llogarie.

Nderkohe qe ne Facebook kjo procedure behet ne pak sekonda fale funksioneve te duhura, me Skype ishte thuajse e pamundur mbyllja e adreses dhe e vetmja menyre ishte mosperdorimi i llogarise.

Ne te vertete, edhe pas ketij lehtesimi nuk do te jete e mundur fshirja perfundimtare e perdoruesve. Pra, Skype premton nje rruge me pak te nderlikuar dhe me te kthjellet per te fshire nje adrese.

Por perse, si funksiononte deri tani? Gjithcka lindi nga nje perdorues qe kontaktoi nje pergjegjes per privatesine, ku akuzonte veshtiresite e mbylljes se sherbimit (tani Skype eshte ne pronesi te Microsoft).

Ndersa ne dhjetor, pergjegjesi i privatesise dergoi nje leter ne Luksemburg, ne seline e Skype, duke shpjeguar qe kompania ka reaguar ne lidhje me ankesen e perdoruesit.

Skype vuri re se informacionet ne faqe, ne seksionin FAQ apo pyetjet frekuente, nuk jane te qarta dhe nuk ofrojne lehtesi te mjaftueshme per te drejtuar ne kerkesat e bera.

Ne fakt mund te lexohet se ‘Po te krijoni nje llogari nuk mund ta fshini me’, nderkohe qe kjo procedure eshte e mundur per ta mbyllur duke kontaktuar me mbeshtetjen teknike te klienteve qe bejne te mundur fshirjen e llogarise se perdoruesit.

Ndersa, hapi tjeter eshte fshirja autonome. Nderkohe, qe tani nje perdorues mund ta fshije vetem llogarine e tij, pa kontaktuar me sherbimin dhe normalisht pa ndermjetes.

Por duhet theksuar dicka, llogaria do te mbese e ngrire dhe jo e fshire, ne menyre qe te mos e perdore njeri tjeter ate ‘username’ dhe per te mos shkaktuar probleme.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0