Sipas horoskopit kinez, nëse keni lindur në këto vite, 2024 është viti juaj! - Business Magazine Albania

Sipas horoskopit kinez, nëse keni lindur në këto vite, 2024 është viti juaj!

Sipas horoskopit kinez, nëse keni lindur në këto vite, 2024 është viti juaj!

Horoskopi kinez, ashtu si ai perëndimor, përbëhet nga 12 shenja, ose “shtëpi”. Por, në ndryshim, çdo shenjë ka një kohëzgjatje prej 1 viti, jo 1 muaji. Shenjat e horoskopit kinez përcaktohen nga viti i lindjes.

Në Kinë, vitet përllogariten sipas sistemit kohor të Hënës. Viti i Ri Kinez fillon më 1 shkurt dhe ka 12 kafshë të cilave u përgjigjen vite të caktuara. Viti 2024 është viti i Dragoit dhe i përket atyre që kanë lindur në vitet: 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012, 2024.

Sipas horoskopit kinez, Dragoi përfaqëson autoritetin, prosperitetin dhe fatin e mirë. Ata që kanë lindur në vitin e Dragoit njihen për sjelljen e tyre magjepsëse, personalitetin e veçantë dhe aftësitë e forta drejtuese.

Lexo edhe: Puna gjithmonë e para! Këto shenja janë “bletët” e Horoskopit

Në kulturën kineze, Dragoi zë një vend të rëndësishëm si një krijesë e mbarë dhe e jashtëzakonshme, e pashembullt në talent dhe përsosmëri. Simbolizon fuqinë, fisnikërinë, nderin, fatin dhe suksesin.

Rrjedhimisht, viti 2024 parashikohet të sjellë mundësi, ndryshime dhe sfida. Nëse jeni duke kërkuar një ndryshim në jetën tuaj aktuale, ky vit mund të ofrojë një shans të favorshëm.

Nëse jeni kuriozë për shenjën tuaj në horoskopin kinez:

Miu: 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008, 2020
Bualli: 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009, 2021
Tigri: 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010, 2022
Lepuri: 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011, 2023
Dragoi: 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012, 2024
Gjarpri: 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013
Kali: 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014
Dhia: 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015
Majmuni: 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004, 2016
Gjeli: 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005, 2017
Qeni: 1946, 1958, 1970. 1982, 1994, 2006, 2018
Derri: 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007, 2019

CH

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023

Numri 33 i revistës tonë, i cili me krenari mund të quhet “Revista e Personazheve.” Në këtë numër, jemi fokusuar në trajtimin e personaliteteve të shquara në fusha të ndryshme, brenda dhe jashtë kufijve të vendit tonë.

Dinamika e emigracionit ka bërë që shqiptarët të kontribuojnë në mënyra të ndryshme në vende të shumta të botës, duke ruajtur gjithmonë lidhjen me atdhen. Numri ynë i ri shpalos ngjarjet dhe angazhimet e tyre, duke sjellë në fokus dinamikën e tyre në ekonominë globale.

Në faqet e revistës, do të njiheni me personalitete të rëndësishme si Drita Ivanaj, e cila me fondacionin e saj ndihmon në avancimin e arsimit dhe kulturës. Gjithashtu, do të përfshihemi në misionin e dr. Skënder Myrtezanit dhe anëtarëve të Vatra Queens, New York, për kthimin e eshtrave të At Fan Nolit në Shqipëri.

Marjana Koçeku, …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0